Çözüldü Görev yöneticisindeki hizmetleri silme programı önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

beydirbey

Decapat
Merhaba, bir işim içim görev yöneticisindeki bir hizmeti silmem gerekiyor, daha önce kullandığım bir program vardı. Tam işimi görüyordu. Sağ tık yapıp siliyordum. Kapatınca başında kırmızı yuvarlak bir şey beliriyordu. Bildiğiniz böyle işime yarayacak bir program var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hizmeti Regedit girdisi üzerinden sağ tıklayıp silebilirsiniz eğer sistem hizmetiyse.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services

Uygulama hizmetiyse Revo Uninstaller'in eklentisi var uygulamasının içerisinde.
Hizmeti Regedit girdisi üzerinden sağ tıklayıp silebilirsiniz eğer sistem hizmetiyse.

Çözüm

İlk yöntem sanırım Windows 10 Home kullandığım için olmadı o konuma gittiğimde hiçbir şey yoktu.
Revo Uninstaller ise Windows'un kendi yerine atıyor oradan da silinmiyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    40 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    1,8 KB · Görüntüleme: 20
@beydirbey ClipSVC hizmetini silersen Microsoft Store tarafından sıkıntı olabilir. Yine de ClipSVC orada olması lazım. Dikkatli bak.

Buldum da buradaki her şeyi silersem Full'den gider mi? İnternette ClipSVC fix.reg diye bir dosya var o düzeltir mi sonradan?

Dosya Ekleri

• Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    62,7 KB · Görüntüleme: 11
Buldum buradaki her şeyi silersem Full'den gider mi? İnternette ClipSVC fix. Reg diye bir dosya var o düzeltir mi sonradan?

Direkt girdinin klasörünü silin. Düzeltebilir mi bilmiyorum, sistem geri yükleme oluşturabilirsiniz.

Geri
Yukarı