Çözüldü Görev yöneticisindeki system64bit.exe nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bariso

Centipat
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımın performansının düşmesi sonucu görev yöneticisinde kontrol yaparken 2 tane system64bit.exe adlı uygulama gördüm. Appdata/roaming içinde bulunuyor. Bu virüs olabilir mi?

Çözüm
Herkese teşekkür ederim, Malwarebytes hızlı tarama ile trojanı karantinaya aldım, bilgisayarı yeniden başlatınca sorunum çözüldü. Daha önce ekran kartında kullanılan uygulamalarda bu yazılımı gördüm ama ekran kartı ayarlarında oynamalar yaptığım için çok ciddiye almamıştım. Herkese tekrardan teşekkür ederim.

Yazdığı gibi CPU'yu kullanıyor mu? Antivirüs programı ile tam tarama yapman faydalı olur.

%10 civarı CPU kullanıyor, ekran kartını kullanmıyor.

Bu da yabancı bir yazı, fazla CPU veya RAM kullanıyorsa dosya virüslenmiş olabilir diyor.

Yine dediğim gibi, antivirüs programı ile tam tarama yapıp bir sonuç elde etmen iyi olur. Yine attığım yazıda system64bit.exe'yi nasıl sileceğin de yazıyor.

Antivirüs taraması yaptım, 1 adet yazılımı karantinaya aldı fakat system64bit.exe çalışmaya devam ediyor.

Hızlı tarama mı yaptın? Tam tarama bu kadar kısa sürmez çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı