Görsel dizayn olarak sanat eseri dediğiniz oyunlar neler?

Grafik kalitesi değil de görsel tarz olarak bence Dishonored. Karakter çizimleri vs. çok kaliteli, kendine has işlerden oluşuyor bence. Atmosfer olarak da sanırım Dying Light. Herhangi bir oyunun gece atmosferi beni o oyun kadar etkilememişti.

Hocalarım olay en iyi grafikli oyunlar değil, dizayn olarak en iyileri. Mesela Far Cry 4'deki kızıl ormana bir tepeden bakmak gibi nefes kesen manzaralar gibi. Journey'deki altın edasıyla parlayan kumlar gibi. Anlatabildim mi? 🙂 Skyrim'deki karlı dağlar gibi.

Hocalarım olay en iyi grafikli oyunlar değil, dizayn olarak en iyileri. Mesela Far Cry 4'deki kızıl ormana bir tepeden bakmak gibi nefes kesen manzaralar gibi. Journey'deki altın edasıyla parlayan kumlar gibi. Anlatabildim mi? 🙂 Skyrim'deki karlı dağlar gibi.
Tamam bak benim listelediklerim tam senin bahsettiğin gibi, iyi yırttım :D
Bu arada Cyberpunk bu işin artık lideridir bana göre, 17 eylülde hazır olun. :)

God of War (2018): atmosferi çok başarılıydı, sanki orada bulunuyormuşuz gibi hissettiriyordu.
god-of-war-2018-duvar-kagidi-3554x1999-543_53.jpg

BioShock: bu oyunu oynayıp da Rapture şehrinden etkilenmeyen pek azdır.
Medical_Pavilion_Foyer.png

The Elder Scrolls IV Oblivion: Cyrodiil'in yeşil ağırlıklı topraklarında gezmek zamanında çok keyif vermişti. Hızlı seyahat kullanmadığım nadir oyunlardan biriydi.
81124.jpg

-Bana göre-

Batman: Arkham Knight. Bir oyun ancak bu kadar film hissiyatı verebilir. Devrinin çok ötesinde bir grafik kalitesine sahip, keşke tökezlemeseydi. Bugün bile o kaliteye yetişemeyen oyunlar var.

God Of War oynamadıysanız oynayın hak vericeksiniz 😉

Geri
Yukarı