Görseldeki ne tip bir baş ağırısı?

RSK06

Hectopat
Daha fazla  
Belirttiğim yerler uzun bir süredir ağrıyor, genelde gözümün üstü ve başımın sağ tarafı fakat bazen arka kısımda ağrıyor, ne tip bu?

1628285132531.png

1628285223079.png

Bu durum uzun süredir devam ediyorsa bir uzmana danışmanızda fayda var. Doktora görünmenizi öneririm.

Bu durum uzun süredir devam ediyorsa bir uzmana danışmanızda fayda var. Doktora görünmenizi öneririm.

Yarın sabah doktora gidiyorum yine de sormak istedim stres oldum biraz.
Ağrı beyinin motor, konuşma ve düşünme/kafa yorma bölümünde gerçekleşiyor. 1-2 gün kafanızı rahat bırakın ve dinlenin. Geçeceğini düşünüyorum.

Kesin olmayabilir. Bir sürü ağrı çeşidi var.

Bir de kafamın sağ arka kısmına bastırınca içten hafif bir acı oluyor, bunu dert ediyorum asıl.

Bu ağrı ne sıklıkta ve ne gibi durumlarda oluyor. Sizin tespitleriniz ve gözlemleriniz ile bir uzman doktora danışın. Belki migren başlangıçı olabilir. Ben bu tip durumlarda etkili bir ağrı kesici atıp, bazen uykumdan bile uyandırdığı olabiliyor, sıcak su ile kafama masaj yapıyorum. Bu sayede kasların gevşemesini sağlarken, en son soğuk su ile de kan dolaşımını hızlandırıp bir şok etkisi yapıyorum. 🙃
Genellikle susuz kalmak ve en başta stres tabii ağırlıklı olarak en büyük etken. Uyku ve yeme içme düzeni de önemli faktörler. Ama yine de ne desek bir uzman hekim kadar olamayız. Danışmakta fayda var. Geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum.

Bu ağrı ne sıklıkta ve ne gibi durumlarda oluyor. Sizin tespitleriniz ve gözlemleriniz ile bir uzman doktora danışın. Belki migren başlangıçı olabilir. Ben bu tip durumlarda etkili bir ağrı kesici atıp, bazen uykumdan bile uyandırdığı olabiliyor, sıcak su ile kafama masaj yapıyorum. Bu sayde kasların gevşemesini sağlarken, en son soğuk su ile de kan dolaşımını hızlandırıp bir şok etkisi yapıyorum. 🙃
Genellikle susuz kalmak ve en başta stres tabii ağırlıklı olarak en büyük etken. Uyku ve yeme içme düzeni de önemli faktörler. Ama yine de ne desek bir uzman hekim kadar olamayız. Danışmakta fayda var. Geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum.

En son geçen eylül Ekim gibi oluyordu, şu an 1-2 aydır devam ediyor rahatsız etmiyor hafif ama sebebini merak ediyorum, boynum ağrıyor ondan bile olabilir yarın doktora gideceğim sonucu yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı