Çözüldü AMD R7 200 Bulanık Görüntü Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

326001

Kilopat
Makaleler
4
Herkese merhaba, bu bilgisayarımda görüntü çok net değil. Aygıt yöneticisinde sadece R7 2000 series var. Eskiden Intel yazan bir şey vardı. Görüntünün net olmamasını buna bağlıyorum, bütün drivler özel olarak bir yazılımcı kurdu ama gene gözükmedi. Ne yapabilirim? @Recep Baltaş @Bora Dere

Ekran Görüntüsü (2).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu rehberle HD Graphics'i açıp VGA kabloyu anakarta takıp deneyebilirsin:

Üretici sitesinden bilgisayarınızın modelini yazarak Intel Driver'ını el ile indirin.
Bir yazılım ile driver yüklemelerini doğru bulmuyor, önermiyorum.

Dahili grafik biriminizin sürücüsü gitmiş. İşlemcinizin i5 4460 olduğuna eminseniz bunu indirip kurun, HD 4600 için en güncel sürücüdür kendisi.

Dahili grafik biriminizin sürücüsü gitmiş. İşlemcinizin i5 4460 olduğuna eminseniz bunu indirip kurun, HD 4600 için en güncel sürücüdür kendisi.
Hocam, bilgisayarı yazılımcı tanıdığıma bıraktım. Bir sürü program indirdi bütün driverlar güncel dedi sonrasına temiz kurulum yaptı. Bunu indirsem gözükür mü?
2, görüntünün net olmamasının bir sebebi bu olabilir mi?
Harici bir ekran kartı taktınız mı öncesinde?
Hayır.

Bir sürü program indirdi bütün driverlar güncel dedi sonrasına temiz kurulum yaptı.
Sürücüleri güncelledikten sonra temiz kurulum yaptıysa sürücüleri güncellemenin bir anlamı kalmaz ki.
2, görüntünün net olmamasının bir sebebi bu olabilir mi?
Olabilir. Çift ekran kartlı sistemlerde masaüstü ekranı genelde dahili kartı tarafından oluşturulur.

Sürücüleri güncelledikten sonra temiz kurulum yaptıysa sürücüleri güncellemenin bir anlamı kalmaz ki.

Olabilir. Çift ekran kartlı sistemlerde masaüstü ekranı genelde dahili kartı tarafından oluşturulur.
Bir yazılım ile güncelledi, sonra bilgisayarı kendisine verdim 2 saat sonra getirdi. Attığınız kısımdan hangisini indirmem gerekiyor?

Bir yazılım ile güncelledi...
Umarım sürücü bulucu değildir. Sistemde Driver Booster, Driver Hub gibi bir yazılım var mı? Eğer böyle yaptıysa temiz kurulum yapılmasını tavsiye ederim.
Attığınız kısımdan hangisini indirmem gerekiyor?
Direkt link attığımı sanıyordum, Intel'ciğim sağ olsun link içinde link bırakıyor. Bunu kuracaksınız.

Umarım sürücü bulucu değildir. Sistemde Driver Booster, Driver Hub gibi bir yazılım var mı? Eğer böyle yaptıysa temiz kurulum yapılmasını tavsiye ederim.

Direkt link attığımı sanıyordum, Intel'ciğim sağ olsun link içinde link bırakıyor. Bunu kuracaksınız.
Şu an sistemde Chrome hariç bir uygulama yok. Team Viewerdan verdim önce bilgisayarı, Driver booster gibi yerlere girip indirdi.

Çakma yazılımcıları bir kez daha ifşa ettik o halde. Ürünün sayfasına gitmekten, donanım kimlikleriyle arama yapmaktan aciz şahıslar yazılımcıyım diye geziniyor. Dediğim gibi, temiz kurulum yapılmasını tavsiye ediyorum.

Yine aynı arkadaşa verecekseniz sürücüleri falan ellememesini, sadece format atmasını isteyin. Hatta mümkünse siz kendiniz yapın. Zaten temiz kurulumda Windows sürücüleri kuruyor, bu sorununuz da çözülecektir böylece.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı