Çözüldü AMD R7 200 Bulanık Görüntü Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

326001

Kilopat
Makaleler
4
Herkese merhaba, bu bilgisayarımda görüntü çok net değil. Aygıt yöneticisinde sadece R7 2000 series var. Eskiden Intel yazan bir şey vardı. Görüntünün net olmamasını buna bağlıyorum, bütün drivler özel olarak bir yazılımcı kurdu ama gene gözükmedi. Ne yapabilirim? @Recep Baltaş @Bora Dere

Ekran Görüntüsü (2).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu rehberle HD Graphics'i açıp VGA kabloyu anakarta takıp deneyebilirsin:

Çakma yazılımcıları bir kez daha ifşa ettik o halde. Ürünün sayfasına gitmekten, donanım kimlikleriyle arama yapmaktan aciz şahısları yazılımcıyım diye geziniyor. Dediğim gibi, temiz kurulum yapılmasını tavsiye ediyorum.

Yine aynı arkadaşa verecekseniz sürücüleri falan ellememesini, sadece format atmasını isteyin. Hatta mümkünse siz kendiniz yapın. Zaten temiz kurulumda Windows sürücüleri kuruyor, bu sorununuz da çözülecektir böylece.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şimdi daha iyi hatırladım. Önce sizin verdiğinizi indirdi ama sistem karşılamıyor diye uyarı verdi. Sonra driver bulucu ile kurdu. Şu an ben indirdim, aynı hatayı aldım. Ne yapmalıyım şimdi?
Bu sistem, bu yazılımı yüklemeyi karşılamıyor gibi bir yazı yazıyor. Dünde yazmıştı.

İşletim sisteminiz 32 Bit mi 64 Bit mi? Ayrıca işlemcinizin i5 4460 olduğundan eminsiniz, değil mi?
Eminim, sistem hakkında kısmında 4460 yazıyor. 64 bit.
İşletim sisteminiz 32 Bit mi 64 Bit mi? Ayrıca işlemcinizin i5 4460 olduğundan eminsiniz, değil mi?
Bütün sürücüleri kurduktan sonra baktık, gene orada gözükmedi. Sonra bilgisayarı almaya geldi, ondan sonra ne yaptı bilmiyorum ama PC 0 geldi.

Bir de bunu kurmayı deneyin o zaman, gördüğüm kadarıyla bir eski sürüm. Olmazsa temiz kurulum yapmanızı önereceğim.

Bir de bunu kurmayı deneyin o zaman, gördüğüm kadarıyla bir eski sürüm. Olmazsa temiz kurulum yapmanızı önereceğim.
Teşekkürler hocam, iniyor.
Bir daha temiz kurulum yapmaya neden gerek var? Kendisi temiz kurulum yaptığını söyledi.
Gene aynı hatayı aldım.

Bir daha temiz kurulum yapmaya neden gerek var? Kendisi temiz kurulum yaptığını söyledi.
Şu anda sürücüler Driver Booster ile kurulu değil mi, ben mi yanlış anladım?

Hatanın sebebini anladım. Senin işlemcin Haswell mimarisini kullanıyor fakat Intel'in sitesinde hem HD 4600 için hem de i5 4460 için güncel olarak Braswell sürücü mevcut. Bunu kurmayı dene, Win 8 desteği görünüyor ama yine uyumlu olacağını düşünüyorum.

Hocam, bilgisayarı TeamViewer aracılıyla verdim. Tuhaf bir yerden 5 driver kurdu. Kısacası çok emin değilim.

Hatanın sebebini anladım. Senin işlemcin Haswell mimarisini kullanıyor fakat Intel'in sitesinde hem HD 4600 için hem de i5 4460 için güncel olarak Braswell sürücü mevcut. Bunu kurmayı dene, Win 8 desteği görünüyor ama yine uyumlu olacağını düşünüyorum.
Gene aynı hata. :D
Şimdi ne yapmam gerekiyor hocam? Çıldırtacak bu bilgisayar beni. En sonda 3. kattan atacağım olup bitecek. Normalde diğer bilgisayarı kullanıyordum ama buna işim düştü, diğer bilgisayarı 1.5 aylığına dayımın oğluna verdim. Hazır bilgisayar var diye. Bilsem bunu verirdim.
@Recep Baltaş hocam sende bakar mısın?
@Bora Dere hocam yanlış anlama, çok yardımcı oluyorsun. Belki Recep hocam bu sorunu yaşamıştır.

Son düzenleme:
Bunun sorun çıkarmayacağından ümitliydim. Şu an anladığım kadarıyla sistemde Driver Booster sürücüleri kurulu hala. Normalde bu bile format önermek için bir sebep.

Formatın burada bir diğer avantajı da sürücüleri kurması olacaktır. Anlayamadığım bir şekilde bir türlü sürücü kuramadık. Büyük ihtimalle arkadaşınız önce Braswell için olan sürücüyü kurmaya çalıştı, kuramayınca Driver Booster'a başvurdu. Şu an bu saçma programla sürücü kurulduğu için de biz sorunsuz kurulması gereken sürücüyü kuramıyoruz. Formatı burada tek çare olarak görüyorum.

Normalde format önermeyi ben de sevmem, sorunların büyük bir kısmını cidden de çözüyor fakat oraya gelene kadar bilinen bütün mantıklı önerileri denemek daha doğru. Şu an ise kendisi tek önerimdir.

Bunun sorun çıkarmayacağından ümitliydim. Şu an anladığım kadarıyla sistemde Driver Booster sürücüleri kurulu hala. Normalde bu bile format önermek için bir sebep.

Formatın burada bir diğer avantajı da sürücüleri kurması olacaktır. Anlayamadığım bir şekilde bir türlü sürücü kuramadık. Büyük ihtimalle arkadaşınız önce Braswell için olan sürücüyü kurmaya çalıştı, kuramayınca Driver Booster'a başvurdu. Şu an bu saçma programla sürücü kurulduğu için de biz sorunsuz kurulması gereken sürücüyü kuramıyoruz. Formatı burada tek çare olarak görüyorum.

Normalde format önermeyi ben de sevmem, sorunların büyük bir kısmını cidden de çözüyor fakat oraya gelene kadar bilinen bütün mantıklı önerileri denemek daha doğru. Şu an ise kendisi tek önerimdir.
Sürücülerin hala kurulu olup olmadığının anlama yolu var mı?
Kendisi daha driver booster gibi yerlere başvurmadan önce 2,3 defa İntel sitesine baktı, denedi ama gene aynı hatayı aldık. (Driver boost kurmadan)
Format usb hazırlamak uzun sürüyor ve zaman alır diye pek sıcak bakmıyorum ama, tek çare bu mu?
@Recep Baltaş hocam, sizde bir bakar mısınız?

Sürücülerin hala kurulu olup olmadığının anlama yolu var mı?
Aygıt yöneticisinden bakabilirsiniz.
Kendisi daha driver booster gibi yerlere başvurmadan önce 2,3 defa İntel sitesine baktı, denedi ama gene aynı hatayı aldık. (Driver boost kurmadan)
Dediğim gibi, Braswell mimarili sürücüyü kurmaya çalışmıştır.
Format usb hazırlamak uzun sürüyor ve zaman alır diye pek sıcak bakmıyorum ama, tek çare bu mu?
Benim aklımdaki tek çare bu, Recep Abi belki başka bir yöntem biliyordur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı