Görüntü gelmeyen HD 4850 ekran kartı

lavanta

Kilopat
Yer
Ankara
Yıllardır kullandığım Gigabyte HD 4850 1 GB ekran kartlı bilgisayarı dün açtığımda görüntü gelmedi. Bilgisayar çalışıyor gibiydi ancak monitörde açılışta HDMI sinyal yok mesajı geldi ve görüntü kapandı. Bellek modüllerini takıp çıkarma, BIOS pilini çıkarma denedim ancak olmadı. Ekran kartının fanı dönüyor ancak görüntü yok. PSU çalışıyor. Ekran kartı ömrünü bitirdi mi sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle. Başka bir ekran kartı takıp bakın ya da onboard görüntü çıkışına takın ekranı, görüntü geliyor mu diye. Eğer geliyorsa kesinlikle ekran kartı arızalı diyebiliriz.

Anakartta grafik yok maalesef.

O zaman tek çare başka bir ekran kartı takıp denemek. Ya da sizin ekran kartınızı çalışan bir bilgisayara takıp görüntü verip vermediğine bakmak ama büyük ihtimal ekran kartınız arızalı.

Gelen kartı montajladım. Çalıştı. Fansız olduğundan 65 derecedeydi. Kart yakınında fan tutunca 45 dereceye indi.
Demek ki sizin eski ekran kartı arızalı imiş. Üzerinde fan yok ise başka bir fanı yakınına montajlayabilirsiniz soğutma bakımından.

Maalesef. Fan konumladım ekran kartının altına.
Bozuk kartı da satışa çıkaracağım. Ederi ne olur sizce?
Bozuk ise belki parça amaçlı alan olur ama pek bir şey etmez bence,siz yine de 15-25 tl gibi bir tutar isteyebilirsiniz. Arızalı ve yapılıp yapılmayacağı belli olmayan bir kart nihayetinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı