Görüntü gelmeyen J7 2015'ten nasıl dosya aktarılır?

Ma'at

Gigapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
8
Yer
LTFH
Merhaba,

Geçen ay Samsung Galaxy J7 2015'i kullanırken ekran durduk yere kapanmıştı. İlk başta bataryası öldü sandım ancak telefoncuda başka bir batarya ile açmaya çalıştığımda yine görüntü gelmedi. Hem öldüğünü düşündüğüm batarya ile hem de deneme amaçlı takılan batarya ile açılışta telefon titriyordu. Bu da ekranının bozuk olduğu anlamına geliyor sanırım. Zaten orijinal ekranı değildi.

Sormak istediğim şey şu: Ben bu telefondaki dosyaları USB ile bilgisayara nasıl aktarabilirim? Telefonun ekranını bir şekilde bilgisayara yansıtabilir miyim? USB hata ayıklama modu açıktı diye hatırlıyorum.

Vysor programını bir deneyin.

Bu kısmı geçemiyorum. Dokunmatik de çalışmıyor olabilir, "izin ver" diyebileceğim kısımlara dokunuyorum ancak işlemiyor.

1632657814189.png

Uygulamayı yükleyemiyorum, yükle seçeneği bu şekilde soluk görünüyor.

1632657926840.png

O zaman size çalışacağını düşündüğüm bir yöntem önereyim. OTG ile mouse bağlayın. Emin olmak için fareyi en sol üse götürün. Farenin artık nerede olduğunu biliyoruz. Sol tıka basılı tutarak bildirim panelini aşağıya çekin. İnternet üzerinden cihazınızın bildirim paneli resimlerine bakın ve ekran paylaşımı kısmına tıklayın. Burası biraz zor ama uğraşırsanız Windows bilgisayarınız üzerine ekran paylaşımı yapmayı başarabilirsiniz.
Akıllı tv'niz varsa o da olur. Burada bildirim panelinin resmi mevcut.
Unutmadan yazayım bildirim panelini sağdan çekerseniz direkt istediğiniz kısma ulaşabilirsiniz. Bildirim panelinizi de az çok hatırlıyorsanız işiniz biraz daha kolay. Görmeden yapmak zor olacak biliyorum ama ben daha önce yaptım imkansız değil yani.

Son düzenleme:
Linkte gösterilen Android'in üst sürümleri olmalı. Bendekinde 6.0.1 vardı. Arayüz falan farklı. Bildirim paneli yerine USB hata ayıklama modu için "izin ver" seçeneğinin çıkacağı yeri denk getirmeye çalışabilirim. Önce OTG bulmam lazım. Yapabilirsem haberdar ederim.

Linkte gösterilen Android'in üst sürümleri olmalı. Bendekinde 6.0.1 vardı. Arayüz falan farklı. Bildirim paneli yerine USB hata ayıklama modu için "izin ver" seçeneğinin çıkacağı yeri denk getirmeye çalışabilirim. Önce OTG bulmam lazım. Yapabilirsem haberdar ederim.

Onu ben de düşündüm ama OTG bağlıyken bilgisayara nasıl bağlayacaksınız cihazı :).

Orasını düşünemedim. :D İki kabloyu da bağlayabileceğim bir şey var mıdır acaba? Veya LAN üzerinden görüntü paylaşımı yapabilir miyim bilmiyorum. Beceremezsem yine telefoncuya gidip geçici olarak farklı bir ekran takılmasını rica edebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı