Görüntü gelmeyen Z-490A Pro sisteme BIOS Update nasıl yapılır?

Im_Conqueror

Hectopat
Merhaba, sistemim için 2. bir ekran almıştım ekranı denemek için ekran kartını çıkartıp arkasındaki giriş yerlerinin birinin arkasındaki plastiği söktüm ekran kartını taktım yeniden bilgisayarı açtım bilgisayar açıldığında bana Memory overclocking fail hatası verdi ardından BIOS'a attı ve otomatik olarak birkaç ayar yaptı. Ben de dokunmadan kaydedip çıktım sonrasında mavi ekran verdi ve bir hata kodu çıktı ardından bilgisayarım kapandı. Ben de yeniden açtım bilgisayarınız otomatik onarılmaya hazırlanıyor tarzı bir ekran geldi yaklaşık 30-45 dakika bu ekran kaldı ve dondu ben de bilgisayarı kapattım şu an ekrana görüntü gelmiyor ve bilgisayar açılırken VRAM, CPU ışığı yanıp sönüyor. Bu hatayı bilgisayarı aldığımdan beri alıyorum gitmediğim bilgisayarcı kalmadı, kafayı yemek üzereyim. Her türlü çözümü deniyorum fakat olmuyor bilgisayarım servisten geleli 1 hafta oldu, tekrar göndermek istemiyorum.
Denediğim çözümler: BIOS pilini çıkartıp takmak, RAM'lerin yerini değiştirmek, ekran kartını söküp takmak, anakarttan da görüntü almaya çalıştım.
Gerçekten kafayı yiyeceğim bu anakartta kronik bir sorun olduğunu düşünmeye başladım ne yapacağım?
  • Anakart: Z-490A Pro.
  • Ekran kartı: RTX 3060.
  • RAM: 16 GB 3200MHz.
  • İşlemci: i5 10400F.
@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı