Görüntü gelmiyor

Yaptım hocam fakat değişen bir şey olmadı acaba işlemcide bir sıkıntı olmuş olabilir mi?

Sanmam hocam görüntü çok büyük ihtimal RAM'le alakalıdır. Sen RAM'lari tam oturttuğundan emin ol. Aynı sorun başıma gelmişti 7-8 kez RAM'lari taktım çıkarttım en sonunda taktığımda tam oturduğunu hissettim açıldı.

Artı -1 Eksi
Sanmam hocam görüntü çok büyük ihtimal RAM'le alakalıdır. Sen RAM'lari tam oturttuğundan emin ol. Aynı sorun başıma gelmişti 7-8 kez RAM'lari taktım çıkarttım en sonunda taktığımda tam oturduğunu hissettim açıldı.
Ramleri bir kaç kez sök tak yaptım yine açılmadı ramleri farklı bir sistemde denedim çalıştı geriye anakart ve işlemci kalıyor

• İşlemcinin soğutucusunu çıkarıp çalıştırmayı deneyin, işlemcinin ısınıp ısınmadığını kontrol edin. Çalışıyorsa soğutucuyu çok sıkmadan takın.
  • İşlemciyi çıkarıp anakart chipsette pinlerde bir yamulma var mı bakın.
  • BIOS pilini çıkarıp 10 dakika sonra tekrar takın.
  • Jumper var ise çıkarıp bir yandakine takın.
  • RAM slotlarının tozunu alın. Slotun bozuk olma ihtimaline karşı tek RAM ve tek tek slotları deneyin.
  • Görüntü ile alakalı kabloların bağlantısını kontrol edin.

• İşlemcinin soğutucusunu çıkarıp çalıştırmayı deneyin, işlemcinin ısınıp ısınmadığını kontrol edin. Çalışıyorsa soğutucuyu çok sıkmadan takın.
  • İşlemciyi çıkarıp anakart chipsette pinlerde bir yamulma var mı bakın.
  • BIOS pilini çıkarıp 10 dakika sonra tekrar takın.
  • Jumper var ise çıkarıp bir yandakine takın.
  • RAM slotlarının tozunu alın. Slotun bozuk olma ihtimaline karşı tek RAM ve tek tek slotları deneyin.
  • Görüntü ile alakalı kabloların bağlantısını kontrol edin.

Dediklerinizi yaptım RAM'leri temizledim tek tek denedim BIOS pilini çıkarmıştım fakat soğutucuyu çıkardım denedim bilgisayar açılır açılmaz işlemci aşırı derecede ısınıyor ve 30 saniye içinde gücü kesiyor.

Hayır alamadım

İşlemci ısınıyorsa anakart chipsetinde muhtemelen bir sorun yok. Sadece pinlerde bir yamulma olup olmadığını kontrol edin, birbirine değen var mı vs. RAM'leri tek tek ve her slotu tek tek denediyseniz ve hala olmadıysa monitör ve güç kaynağı kalıyor. Monitörü başka bir yerde çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Güç kaynağını bilgisayarcıya götürüp denettirin. Bütün bunlar dışında anakart üzerindeki tüm kablolamaların kusursuz olduğuna da kanaat getirin. Başka bir şey gelmedi aklıma. Tüm RAM'ler ve slotların bozulmuş olma ihtimali de mevcut tabii. Ama bunun olabilmesi için güç kaynağının bozuk olması gerek. Dediğim gibi güç kaynağını test etmekte fayda var.

Hocam RAM'lari RAM slotunun her iki tarafına aynı anda sokun ve aynı anda itin oturduğundan emin olun özellikle RAM'in klips olmayan tarafı tam oturmamış olabilir. İyice emin olun sorun RAM'lari tam oturtamadığınız için ben söylüyorum.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı