Görüntü gitti ve bilgisayar tepki vermiyor

fryzen

Kilopat
Makaleler
24
Arkadaşlar merhaba. E5 2650 işlemcili RX 570 ekran kartlı bilgisayarımın ekran kartı Fortnite oynarken fanlar son ayarda olmasına rağmen 85 dereceyi gördü ve sonrasında da aniden görüntü gitti. PC Power tuşu tepki vermiyor, bilgisayarda reset tuşu da yok, bilgisayar hala açık ve fanlar çalışıyor. ekran kartı da dahil olmak üzere ve anakarta bağlı buzzerdan da ses gelmedi. Sizce bilgisayarı güç kaynağından açıp kapatsam bir zarar verir mi?
Bu arada bilgisayarın güç ışığı da yanıyor.
Ekran kartının da güç ışığı yanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 570 icin izin verilen maximum deger 80 derece. Kasa sogutmanda bi sorun olmasin. Ayrica o islemci ile fena darbogaz oluyordur. Ona ragmen ısınması ilginç.

RX 570 icin izin verilen maximum deger 80 derece. Kasa sogutmanda bi sorun olmasin. Ayrica o islemci ile fena darbogaz oluyordur. Ona ragmen ısınması ilginç.
İşlemcim Sandy Bridge-EP olup çok çekirdekte 6700/3400G gücünde, E5450 gibi serilerle karıştırmamak lazım. Üstüne üstlük 1200x1000 kare monitör ile kullanıyorum. Bu Expedition, Armor ve Dual kartlar ısınma sorunluymuş. Ben de hazır fanlar da sesli çalışıyorken blok değiştireceğim. Eski R9 serisiyle vida yerleri galiba uyumlu, ben de 250W üstü TDP'li kartların soğutucu bloğundan takacağım karta. Sonra da kaliteli bir macun süreceğim. Macunu hallettim, hem ekran kartına hem işlemciye Xigmatek PTI macun süreceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı