Göz çizdirilmesinin zararı nedir?

1) Göz numaramın ilerlemesi durmadıysa yine de olabilir miyim?

Olabilirsin.

Olursam ne gibi zararları olur?

İş doktorda bitiyor. Cizilmeyecek gözü para için cizen doktorlar var. Mesela 50 yaşında 4 derece gözü çizdiren bir kişi vardı. Aslında olmaması lazım ama doktor yapmış ameliyatı. Sonuç gözler daha kötü oldu. Daha önce sözleşme imzaladığı için kör bile olsan sorumluluk senin. Doktor iyi ise sorun olmuyor.

2)Kaç kere yaptırılıyor(Merak ediyorum :D)

Sınırı yok. Paran yettiği kadar😃

3)Bir kere yaptırdıktan sonra ne kadar artıyor?

Kişisel bir durum bu. Yaklaşık 18 yıl önce yaptıran tanıdığım hala memnun. Ben de memnunum. Daha yeni benim ama 2.5 dereceden 0 dereceye indi gözler. Ama 1 sene sonra artabilir bu, garantisi yok.

4) Duyduğuma göre gözümüzün üstündeki katmanı eritiyorlarmış ama o katman 1-2 hafta içinde kendini yeniliyormuş. Bu eskisinden daha zayıf bir katman mı oluyor yoksa farkı yok mu?

Gözü üstünü tekrar açtırıp baktıramam ben😁 yeniliyor kendisini. Fark var mı bilmem ama ben tekrar 4K UHD görüyorum
5)Gözümüz ışığa vs. karşı zayıf mı oluyor?

İlk başta evet. Daha sonra eskiye göre biraz daha hafif hassas ama ben de daha güzel oldu.
6)Görme derinliği zayıflıyormuş doğru mu?

Herkeste olan bir şey değil. Olduğu doğru ama.
Anladım sağolun. Bir de yine tecrübe ettiyseniz diye sorayım: Gözlük takmamak veya göz numaram arttığı için eski gözlüğümü takmak göz numarasının artışını hızlandırır mı?
Takmadığın için göz tembellikten kurtuluyor.
Katarakt ameliyatında (bıçak kullanılıyor) bile bu kadar risk yok. Bana garip gelen kısmı göz numarasının göremeyecek seviyeye kadar yükselmesi.

Göz çizdirme işleminde de bıçak kullanılıyor ama katarak gibi değil. Doktor para için yapabiliyor dediğim gibi. Ya da tam dikkat etmedi hasta.
Katarakt ameliyatında (bıçak kullanılıyor) bile bu kadar risk yok. Bana garip gelen kısmı göz numarasının göremeyecek seviyeye kadar yükselmesi.

Göz çizdirme işleminde de bıçak kullanılıyor ama katarak gibi değil. Doktor para için yapabiliyor dediğim gibi. Ya da tam dikkat etmedi hasta.
Bu yüzden belki ilerlemeyi yavaşlatacak bazı şeyler önerebilirsiniz.

Göz egzersizi yapın. İnternete bolca video var. Teknolojik aletleri az kullanmak değil de yakından bakmak sorun. Ayni şekilde yakından ders çalışmak.
Başka sorun olursa yaz bana cevaplıyayım🙂

Son düzenleme:
Sizin yaş geçiyor. Ne yapacaksınız?
Ben şu an teknik olarak 17 yaşındayım. 21 yaşına girene kadar girme hakkım var. Yani önümüzdeki, ondan sonraki ve ondan sonraki sınavlara girebilirim.
No Touch Laser'de de mi kullanılıyor?

Ben 10 sene önce oldum, gözlerim 6 numara miyoptu ve hala mükemmel derecede görüyorum. Doktorum ileride artarsa tekrar olabileceğimi de söylemişti.
Sevindim ya, benim gözlerin ilerlemesi dursun ben de istiyorum. Bakalım hayırlısı.

Son düzenleme:
Ben şu an teknik olarak 17 yaşındayım. 21 yaşına girene kadar girme hakkım var. Yani önümüzdeki, ondan sonraki ve ondan sonraki sınavlara girebilirim.

No Touch Laser'de de mi kullanılıyor?
Yanlış bilmiyorsam astsubaylık 21 yaşına kadar hak tanıyor ama subaylık istiyorsanız sınır 20

Yeni konular

Geri
Yukarı