Göz çizdirilmesinin zararı nedir?

Çok alakasız olucak MSÜ'de pilotaj hariç göz şartı yok diye biliyorum. Yanlış mı?
Tüm bölümlerde tam sağlam raporu almanız gerekiyor. O rapor için de hastanedeki tüm kontrollerden tam teşekkürlü geçmeniz gerekiyor. Göz sorunu ile hava istihkama girebileceğim yazıyordu fakat ben tercih etmedim.

Nasıl yani takmazsam aslında gözüm için daha mı iyi?

Bu doktor görüşü gerektiren bir durumdur. Ama sunu unutma gözlük ışığı, mercek yerine kırıyor. Göz merceği tembellik yapıyor anlayacağınız. Benim doktor kullanamayabilirsin demişti. Zaten ondan önce 1 yıldır kendim takmıyordum. 8. Sınıfta 0.50 olan göz 12. Sınıfta 2.50 olmuştu benim.
Çok alakasız olacak MSÜ'de pilotaj hariç göz şartı yok diye biliyorum. Yanlış mı?

Yanlış. Sağ ve sol 1 dereceyi geçerse her türlü eleniyorsun😑

Bu doktor görüşü gerektiren bir durumdur. Ama sunu unutma gözlük ışığı, mercek yerine kırıyor. Göz merceği tembellik yapıyor anlayacağınız. Benim doktor kullanamayabilirsin demişti. Zaten ondan önce 1 yıldır kendim takmıyordum. 8. Sınıfta 0.50 olan göz 12. Sınıfta 2.50 olmuştu benim.
Yani sende iyi bir sonuç vermedi diye anladım.

Pilotaj hariç lazer ile girebilirsin ama göz şartı yine var iki gözünün toplamı 2'yi geçmeyecek diye biliyorum ben.

Pilotluk da lazer ile alıyor. Önemli olan orada sağlam okuman gerekiyor. Düzgün okursanız geç derler. Ama doktor bu gözde sorun olduğunu anlarsa derece ölçmeye gönderiyor.
Yani sende iyi bir sonuç vermedi diye anladım.

Hayır benim şu an 0 derece. Çok net görüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı