Göz çizdirilmesinin zararı nedir?

Kabaca cevaplayım. Çizdirme sonrası tekrar derece ilerleyebilir bunun için bir garanti yok. Korneanın kalınlığına göre tekrar olabilirsiniz. Duruma göre görme durumunuz iyileşmeyi bırakın taban durumundan %120'si gibi daha iyi hale gelme ihtimali bile var.

Şimdi kendi düşüncelerime geleyim. Yaşınız daha küçük mecbur kalmadıkça bu işlemi yaptırmanızı önermem. Gözlük takmıyorsanız gözlük alın. Askeriye vb. gibi düşünceleriniz varsa ise yine bekler bu işlem, tüm adımları geçtikten sonra sağlığa kalırsanız o zaman yaptırırsınız. Kör olma ihtimaliniz dışında, negatif bir yönünün olduğunu hatırlamıyorum. Bunun için iyi bir yere gitmek şart.

Ek olarak ben olmak istiyorum, hemen olayım olayı da olmuyor, önce gözünüzün ölçümleri yapılıyor gerekli kalınlık var ise ameliyat yapılabilir diyorlar.

Bu ülkede doktorlara olan güvenimi çoktan kaybettim.Tabi ki çok iyi doktorlarımız var ama denk gelirsek.Göz çizdirmeyi kesinlikle önermiyorum.

Hocam sizin doktorun adı nedir? Ve nerede yaptırdınız? Cidden iyi araştırmak gerekiyor doktorları.

Denizli'de, Yaylalı Göz Hastanesi. Doktor oranın sahibi galiba. Tek profesör o zaten. İnternetten bakabilirsin.
Dünya göz hastanesi var mesela.

Geri
Yukarı