Göz kararması, baş dönmesi ve kulak çınlaması

OLDüyedir3

Hectopat
Direkt konuya gireyim, bir gün birden ayağa kalktım gözüm karardı; internetten baktım ve kan şekeri, dalgalanma vs. falan baktım. Sonra çok sık olmaya başladı, artık her gün oluyor. Bir kere bir odadan diğer odaya koştum, çok hızlı değil, kapıdan girerken gözüm karardı ve bayılayacak gibi oldum, düşüyordum. Ve nadir olan kulak çınlaması başladı. 5 saniye gibi sürüyordu, göz kararması 3-5 saniye. Ve kulak çınlaması birkaç günde bir oluyor. Bu aralarda baş dönmesi başladı. Yerimde duruyorum oturuyorum, birden deprem olur gibi başım dönmeye başlıyor 2-3 saniye kadar. Günde çok su tüketiyorum, ve uyanınca kahvaltı, protein, karbonhidrat, sebze alıyorum, normal yiyorum işte. Bunlar için doktora gitmeyi düşünüyorum, sizden de bir şeyler öğrenebilir miyim? Göz kararması her gün en az 1 kere oluyor. Ve her gün kalktığımda burnum tıkanık oluyor.

Son düzenleme:
Bence en kısa sürede doktora git. Bunların bu kadar sık olması normal değil gibi. Dediklerinin bazıları arada bir banada oluyor ama her gün oluyorsa bir yerlerde bir sorun vardır.
Umarım büyük bir rahatsızlık çıkmaz. Geçmiş olsun.

Bende baş dönmesi ve kulak çınlaması yok bazenleri uyanıp yataktan kalkarken oluyor 2-3 saniye her gün olmuyor doktora git bence.

Kendimi bildim bileli sinüzitim var ve ani kalkmalarda baş dönmesi ve kararma yaşarım. Saçını tam kurutmadan dışarı çıktıysan yada ıslak bıraktıysan belli bir süre bu tür durumlar yaşanabiliyor. Bunlar haricinde de sinüzit bir şekilde oluşabiliyor. Doktor değilim tam olarak bilemiyorum ancak yaşadıklarımdan örnek verdim. Sorunun büyük ihtimal sinüzit ancak tabii doktora görünmen hem psikolojik açıdan rahatlatacak hemde çözümü için ilaç kullanacağından dolayı sorununda çözülecektir.

Sinüzite benziyor.
Şifasını aramak lazım,onun için de yapılması gereken ilk iş doktora gitmek. KBB polikliginde sinüzit ise doktor anlar zaten.
Allah sifa versin inş.

Yaygın sinüzite benziyor. Ayakta dururken ellerinizi ayak ucuna kadar getirin. Dizleri bükmeyeceksiniz. Eğer başınızdaki ağrı artıyorsa ve/veya yoğun bir dolgunluk hissediyorsanız büyük ihtimal sinüzit. KBB'ye görünün.

Yaygın sinüzite benziyor. Ayakta dururken ellerinizi ayak ucuna kadar getirin. Dizleri bükmeyeceksiniz. Eğer başınızdaki ağrı artıyorsa ve/veya yoğun bir dolgunluk hissediyorsanız büyük ihtimal sinüzit. KBB'ye görünün.

Yaptım, sonra bişey olmadı, biraz daha hızlı yaptım, sonra olmadı derken, başımda minik bir acı, böyle bişey hisseder gibi oldum, minik bişey hissettim. Ve şuğan başımda ağrı gibi bişey var, ama şuğanki şeyin, "Eğer başınızdaki ağrı artıyorsa ve/veya yoğun bir dolgunluk hissediyorsanız" dediğiniz için psikolojik olduğunu düşünüyorum bunun.

Yeni konular

Geri
Yukarı