Göz kuruluğu tedavisi için kesin çözüm

Basmakcı

Hectopat
Merhaba.
Sizlere başımdan geçen göz kuruluğu maceramı ve iyleşme surecini ve bu surecte gerekli olan ilaclar, değiştirilmesi veya yapılmaması gereken alışkanlıklardan bahsedeceğim. Herkes için yararlı olur umarım.
Uzun süreli bilgisayar ekranına bakmaya dayalı gözlerimde batma yanma olusmaya basladı. Gözlerimin kuruduğunu hissediyordum ve arastırmalarım sonucu öyle oldugunuda anladım ve kullanıcı yorumlarından en çok rahatlık sağlayan ilaç olan Refresh suni göz yaşı damlası jeli aldım. Bazen günde 1 kez, sonları 2-3 derken 5 sene sonra kışın evde doğal gaz peteğinin, yazın klima ortamlarda gözlerimi kapatmadan durabilmek için her saat başı Refresh kullanıyordum. Tekrar arastirmaya başladım ve benden ileri derecede göz kuruluğu yaşayanların bile derdine derman olan ilacın adını öğrendim ilacı adı depores. Bu ilac raporlu bir ilac. 300-900 lira bandında bir ilaç raporla aldiginizda SGK 30 liraya veriyor kutusunu. Bu ilacın en büyük özelliği gözün kaybolan bağışıklığını geri kazandırmak. Bir de eyenat var oda raporlu ilac klasmanında ama o daha ucuz.
Ben bu ilacların ise yaradığını ögrenince iyice şartlandım bu ilaclarin beni iyi edeceğine ve venividi göz hastanesinden randevu aldım. Nasıl yaparımda doktora bu ilacları yazdırırım diye dusunmeye başladım. Cunku bazi doktorlar senin istedigini degil kendi uygun gördüğunu yazar. Dogru olanda budur. Doktora gittim gözlerime bakti her şeyi anlattım. Doktor bana dediki sana 2 tane raporlu ilac yazacağım ikisini de günde 2 kez kullanıcaksın dedi. Ben mutluluktan ucmaya başladım bir baktım receteye depores yazıyor. Hastaneden çıkarken 50 lira daha istediler raporlu ilac yazım bedeliymiş bu o zaman biraz kıllandım extra para koparmak icin herkesemi yazıyorlar acaba diye sonra ogrendim 3 doktorun onayi gerekiyormus bu ilaclar icin raporlu ilac dedikleri buymus.
İlaclari kullanmaya başladım önceleri biraz zorladı gözlerimi 2 ay sonra damla kullanmadan gezmeye başladım 6 ay sonra tamamen iylesti. Bende bu arada bilgisayara bakmayı, kafein olan bütün iciceklerden, sabah veya banyo yaparken gözüme terkos suyunun temasından oldukca uzak durdum. Kafein vucuttaki suyun atılımını hızlandırdıgı icin terkos suyundaki klorda gozumu yaktigi icin uzak durdum. Hiç iyilesmez saniyordum şu an klima falan hiç etki yapmıyor. Sizde ileri derecede goz kurulugu yasiyorsaniz doktora gidip bu ilacları yazmasını onerebilirsiniz. Herkese yüce Allah'dan sağlıklı bir ömür dilerim.

Merhaba buraya yazmak icin üye oldum. Bende bu damlaya yeni başladim bügun 3.günum. hic bir şikayetin kalmadimi suan? Bende kuruluga bağli kilcal damarlarim belli sendede öylemiydi acaba geciyormu? Bende batma yanma özellikle gözümu sabahlari acamiyorum sendede öylemiydi? Ne zaman rwhatladin?
Cevap yazarsan cok mutlu olurum

Son düzenleme:
Merhaba buraya yazmak icin üye oldum. Bende bu damlaya yeni başladım bugün 3.günum. Hiçbir şikayetin kalmadimi şu an? Bende kuruluga bağli kilcal damarlarim belli sende de öyle miydi acaba geciyor mu? Bende batma yanma özellikle gözümu sabahlari acamiyorum sende de öyle miydi? Ne zaman rwhatladin?
Cevap yazarsan cok mutlu olurum.

Geçmiş olsun.
Evet bende de kılcal damarlar belliydi damarlarda cok az bir duzelme oldu. Sikayetlerim yuzde 90 oranında geçti. Sana tavsiyem iylesene kadar sakın telefon ekranına ve monitore bakma. Musluk suyu gözüne değdirme. Bu ilac gözün bagisikligini geri kazandırıyor en az 2 ay kullanman lazım. İlac ilk baslarda biraz kotu hissttirebiliyor sonra geciyor. Cabuk iyilessin diye fazla damlatma. Doktor bana 4 kutu yazmisdi 2 kutusunu vermisdi eczane tedbir amacli. Diger ikisini almama bile gerek kalmadı.

Merha

Geçmiş olsun.
Evet bende de kılcal damarlar belliydi damarlarda cok az bir duzelme oldu. Sikayetlerim yuzde 90 oranında geçti. Sana tavsiyem iylesene kadar sakın telefon ekranına ve monitore bakma. Musluk suyu gözüne değdirme. Bu ilac gözün bagisikligini geri kazandırıyor en az 2 ay kullanman lazım. İlac ilk baslarda biraz kotu hissttirebiliyor sonra geciyor. Cabuk iyilessin diye fazla damlatma. Doktor bana 4 kutu yazmisdi 2 kutusunu vermisdi eczane tedbir amacli. Diger ikisini almama bile gerek kalmadı.

Merhaba yazdigin ucin cok teşekkür ederim şu an suni göz yasi kullaniyor musun şu an? Batmalar bende cok oluyor :(. 100 yuz gecmiyor mu acaba? Schirmer testi yapildimi sana acaba?
Iki aymi kullandin sadece? Benim lense bagli kurudu

Merha.

Merhaba yazdigin ucin cok teşekkür ederim şu an suni göz yasi kullaniyor musun şu an? Batmalar bende cok oluyor :(. 100 yuz gecmiyor mu acaba? Schirmer testi yapildimi sana acaba?
Iki aymi kullandin sadece? Benim lense bagli kurudu.

Rica ederim. Şu an hiçbir şey kullanmıyorum. Kısın doğal gaz petekleri bile haratsiz ederdi beni bu kis sorun yasamadim. Yazmayı unutmusum. Kafeindende uzak durman lazım. Kafein suyun vucuttan atılımını hızlandırdıgi için ters etki ediyor. Bana test yapılmadı lens kullanmadım. İlaci duzenli bisekilde kullan gececektir inşallah.

Rica ederim. Şu an hiçbir şey kullanmıyorum. Kısın doğal gaz petekleri bile haratsiz ederdi beni bu kis sorun yasamadim. Yazmayı unutmusum. Kafeindende uzak durman lazım. Kafein suyun vucuttan atılımını hızlandırdıgi için ters etki ediyor. Bana test yapılmadı lens kullanmadım. İlaci duzenli bisekilde kullan gececektir inşallah.
Cok tesekkur ederim cevap verdigin icin herseferinde. Bana hic gecmicekmiş gibi geliyor :(. Doktormu dedi kuruluk var? Cokmu kuruluk vardi gözünde? Ben suni gözyasini günde 4 5 sefer kullaniyorum bide o raporlu ilaci. Batmalar bende asiri oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben suni göz yasini daha fazla kullaniyordum hatta yazin otobuste klima calisirken damlatsam bile fayda etmiyordu. Refresh suni goz yası jeli al o daha iyi geliyor.

Ben suni göz yasini daha fazla kullaniyordum hatta yazin otobuste klima calisirken damlatsam bile fayda etmiyordu. Refresh suni goz yası jeli al o daha iyi geliyor.

Cok teşekkür ederim. Ben kullanmadan dayanabiliyorum. Hep kuruluk kalici diyorlar psikolojimi cok bozuyor. Senin gozlerin nasildi resimdeki gibi mi acaba? Batma oluyor muydu sende? Insanin hayatini cok etkiliyor yasiyorum ama ruh gibi. Cevap verdigin icin ayrica teşekkür ederim.
Psikolojimi gercektende cok etkiliyor bu durum. Bugüm 6.günüm daha erken değil mi sonuç görmek icin? Ilac sanki gözleri daha kurutuyor batma yapiyor sanki daha fazla sende de öyle miydi?

Son düzenleme:
Cok teşekkür ederim. Ben kullanmadan dayanabiliyorum. Hep kuruluk kalici diyorlar psikolojimi cok bozuyor. Senin gozlerin nasildi resimdeki gibi mi acaba? Batma oluyor muydu sende? Insanin hayatini cok etkiliyor yasiyorum ama ruh gibi. Cevap verdigin icin ayrica teşekkür ederim.
Psikolojimi gercektende cok etkiliyor bu durum. Bugüm 6.günüm daha erken değil mi sonuç görmek icin? Ilac sanki gözleri daha kurutuyor batma yapiyor sanki daha fazla sende de öyle miydi?

Evet bende de öyleydi. Gözündeki sarılığa bakılırsa gizli iltihaplanma var. Bu ilaç gözdeki iltihabı kurutup yok ediyor. Sana bu ilacı doktor verdi değil mi? Eğer öyleyse korkmadan kullan. İlac ilk 1 ay gözde batma kuruluk hissi yapıyor sonra geçiyor.2. ayda tamamen butun rahatsızlık geçiyor. İlacı doktor vermediyse doktora git.
Evet bende de öyleydi. Gözündeki sarılığa bakılırsa gizli iltihaplanma var. Bu ilaç gözdeki iltihabı kurutup yok ediyor. Sana bu ilacı doktor verdi değil mi? Eğer öyleyse korkmadan kullan. İlac ilk 1 ay gözde batma kuruluk hissi yapıyor sonra geçiyor.2. ayda tamamen butun rahatsızlık geçiyor. İlacı doktor vermediyse doktora git.

Bu ilacı 6 ay kullanan insanları biliyorum ben. Doktor ne kadar kullan dediyse o kadar kullan. Uykusuz kalma.

Geri
Yukarı