Gözcü (Visual Basic)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İlk defa görenler için "Gözcü", Türkay Software çatısı altında Windows platformu için geliştirilen resmi bir sistem analiz yazılımıdır.
Programın özelikleri: OS, anakart, CPU, RAM, GPU, disk, ağ, pil, yüklü sürücüler bilgilerini gösterme ve yazdırma.

Versiyon: Gözcü 1.8.3.1
Paketleme türü: Gözcü.exe / Portable - X64, X86
Platform: Windows 10
Programlama dili: Visual Basic, C#

Yenilikler

• Disk bölümüne, boş alan, dosya sistemi, sürücü yolu özellikleri eklendi.
  • Gözcü içindeki tüm sayısal değerler, ondalık biçimine çevrildi.
  • Gözcü Ping Test Aracı içine Minecraft sunucuları desteği eklendi.
Güncelleştirmeler ve değişiklikler
  • Gözcü içindeki tüm yazılar düzensiz durduğu için x ve y ekseni sabitleme olarak düzeltildi.
  • Maksimum RAM desteği , Güncellemeleri denetleme , sürüm bilgisi özellikleri kısmi olarak devre dışı bırakıldı.
Hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri
  • Disk boyutu, ram miktarı gibi değerleri eksik gösterme sorunu düzeltildi.
Not: VB dilinin son sürümü V1.9.0.0 olacak.
Not: Bu sürüm genel olarak yenilik içermektedir.

Örnek görseller

GözcüRam.png

GözcüDisk.png

GözcüPingTool.png

İndirme Linki: Gözcü V1.8.3.1 x64 Portable
Virüs Total Sonuçları: VirusTotal

Ping aracı içine Minecraft eklendi.

Eki Görüntüle 1000603
Hızlı şekilde eklediğin için teşekkürler.

2 sorum olacak hocam.

Test aracında Minecraft kısmına eklediğiniz Hypixel'in pingini yanlış gösteriyor sanırım. Çünkü test aracı 50 ms derken, Minecraft'ta sunucunun yanındaki ikon 189 ms olduğunu söylüyor.

Ayrıca programda böyle bir hata alıyorum. Yardımcı olabilir misin?

1619835707408.png

Hızlı şekilde eklediğin için teşekkürler.

2 sorum olacak hocam.

Test aracında Minecraft kısmına eklediğiniz Hypixel'in pingini yanlış gösteriyor sanırım. Çünkü test aracı 50 ms derken, Minecraft'ta sunucunun yanındaki ikon 189 ms olduğunu söylüyor.

Ayrıca programda böyle bir hata alıyorum. Yardımcı olabilir misin?

Eki Görüntüle 1001275

Yönetici olarak çalıştırmayı deneyin. Sunucu konusunda direkt IP adresi üzerinden ping atıyorum. Hata payı yok yani.

Ek olarak ZIP dosyasından çıkarıp deneyin.

Hocam, anladığım kadarıyla sadece Windows 10 için var. Bunu diğer işletim sistemlerine de getirmeyi düşünüyor musunuz? :)

Hocam, anladığım kadarıyla sadece Windows 10 için var. Bunu diğer işletim sistemlerine de getirmeyi düşünüyor musunuz? :)

Gözcü pazar payına göre gelişiyor. Şu an Windows 10 pazara hükmediyor. Ek olarak program Windows 7, 8, 8.1 üzerinde çalışıyor. Ancak hatalı kısımlar olabiliyor. En iyi performansı Windows 10 ile veriyor.

Yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.
Oldu hocam teşekkürler.

Sunucu konusunda direkt IP adresi üzerinden ping atıyorum. Hata payı yok yani.
Evet biliyorum hocam. Ancak diğerlerini yakın gösterirken bunu neden böyle gösteriyor anlamadım. Minecraft'ın kendi çok oyunculu sistemi bile o 3 katından fazla değer gösteriyor. Zaten Amerika sunucusundan 100'ün altında alınabileceğini sanmıyorum.

Oldu hocam teşekkürler.

Evet biliyorum hocam. Ancak diğerlerini yakın gösterirken bunu neden böyle gösteriyor anlamadım. Minecraft'ın kendi çok oyunculu sistemi bile o 3 katından fazla değer gösteriyor. Zaten Amerika sunucusundan 100'ün altında alınabileceğini sanmıyorum.

Hocam Hypixel ping düşük.

1619836824616.png

Gözcü pazar payına göre gelişiyor. Şu an Windows 10 pazara hükmediyor. Ek olarak program Windows 7, 8, 8.1 üzerinde çalışıyor. Ancak hatalı kısımlar olabiliyor. En iyi performansı Windows 10 ile veriyor.
Tamamdır hocam, 1-2 hafta içinde yükleyeyim Windows 7'ye. Merak ettim açıkçası 😀

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı