Gözcü (Visual Basic)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Program çok güzel. Bazı arkadaşlar update özelliği gelsin demişler ama bence gelmemesi daha iyi.

Eğer gelirse temiz olmasına rağmen program sertifikasız olduğundan zararlı yazılım olarak işaretlenir AV firmaları tarafından. Ek olarak güncellemenin indirildiği sunucu ve sitenin güvenliğinin sağlanması da ayrı dert.

Zamanında bir arkadaş vardı bu forumdan, kullanıcı adı ve isim vermezsem bir problem olmaz. Güncelleme yapısı koymuşlardı program içine, FTP mantığı ile yapmışlardı. Bu hatalı bir yaklaşım, paketleri izleyip güncelleme sunucularına ait parolayla sunucularına girmiştim. Daha sonra PM ile bildirdim kendilerine daha moderatör iken.

Peki sormak lazım. Eğer benim yerime art niyetli başka biri aynı sunucuya girseydi ve sahte güncelleme dağıtsaydı? Otomatik güncelleme işi tehlikelidir :D

C# öğrenip yapabilirsiniz. Kaynak olarak YouTube Murat yücedağ kanalını önerebilirim.

Hocam Visual Studio IDE indirmek istiyorum ama 3 seçenek var. 1.'si community 2.'si proffesional 3.'sü de enterprise. Daha acemiyim. Acemiler için hangisini seçmeliyim 🤣

Eğer benim yerime art niyetli başka biri aynı sunucuya girseydi ve sahte güncelleme dağıtsaydı?
Programı kullanan tüm kişilere geçmiş olsun dileklerimizi iletirdik. Artık ne tür bir virüs gönderir bilemem. Kişinin zevkine bağlı. :D Sadece benim aklıma bu sürümlerle ilgili bir şey takıldı. Yazılım neden V2.2'den V1.4.2.2 sürümüne geriledi?

Programı kullanan tüm kişilere geçmiş olsun dileklerimizi iletirdik. Artık ne tür bir virüs gönderir bilemem. Kişinin zevkine bağlı. :D Sadece benim aklıma bu sürümlerle ilgili bir şey takıldı. Yazılım neden V2.2'den V1.4.2.2 sürümüne geriledi?
Sebebi kaynak kodları için dil değiştirmiştim o yüzden :D , sorgulamayın bence :D.

Hocam Visual Studio IDE indirmek istiyorum ama 3 seçenek var. 1.'si community 2.'si proffesional 3.'sü de enterprise. Daha acemiyim. Acemiler için hangisini seçmeliyim 🤣
Community ücretsiz hocam. İndirin kafanız rahat bir şekilde kullanın kodlayın. Ben yıllardır Community sürümünü kullanıyorum bir problem veya eksiklik asla yaşamadım.

İndirdim hocam.
Olay bu :D.

1614358752251.png

Site ne zaman gelecek hocam :D.
Geldikten sonra da yazdığım gibi yapancı forumlara konu açın biraz yayılsın program.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı