Gözcü (Visual Basic)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biri sizi kovalamiyor, çok sık güncelleme geliyor ve her güncellemede halen çözülmemiş hatalar var. Örneğin 1.4.4.6 sürümünden 1.4.4.7 sürümünü hemen yayinlamissiniz. Daha fazla üzerine kafa yorun. Ben sizin için diyorum, çok art arda güncelleme yapılırsa her şey gibi bu da sıradan olur. Ayrıca İngilizce dil desteği ekliyorsun ama bazi Türkçe yerlerin yanında İngilizce var. Lisans yazın Türkçe ama sonunda telif hakkı yazina İngilizce yapmışsın. Anlayamadım, global mı yapacaksın yoksa Türkiye için mi? Mantiken global içindir ama o zaman şu an daha çok yolun var.

Ayrıca niye hep yerli ve milli deniliyor? Bunu kişisel algılama. Yerli ve milli demek yerine direkt yazılım sunulabilir. Türkiye'de böyle yazılım üretenler çok var. Peki niye büyüyemiyor? Çünkü doğru bir şekilde kendilerini ifade edemiyor.

Bir de bir şey merakımı çekti. Ürün izinsiz dağıtılamaz veya kopyalanamaz denmiş. Lisansını aldın mı? Isim hakkı ile beraber. Eğer almadiysan bunların hiçbiri geçerli değil. Hiçbir yasal hakkın yoktur.

6 yıldır yazılım camiasındayım yazmışsın, tebrik ederim. Daha gelistirmen gereken çok yönün var ama ileride umarım daha da başarılı olursun.

Sürümleri istediğim zaman yayınlarım bu sizi bağlamaz. Günde 2 sürüm de yayınlarım bu sizi yine bağlamaz.

Kafa yormadığımı sanıyorsun ama bu programın 2 ay önceki hali ile son sürümü karşılaştır bakalım kafa yorulmuş mu yorumlamış mı diye.

Programın çeviri mantığını doğru çalışıyor program içerinde dil değiştirirsen karşı taraf değişmez her yama notlarında bunu söyledim ama okumak istememişsin demek ki.

Lisans sertifikanmış bir şey öyle kayıt ettirildi, öyle kalacak.

Yerli yazılım dememizin sebebi Türkiye yazılım sektöründe çok geride. Kendi milletimiz bir şey yapabileceğini göstermek amaç.

Lisans resmi olarak alındı ve kayıt edildi. Her şiirler altını çize çize en alta yazıyorum. Bu program sıradan bir program değil resmi bir program.

Teşekkür ederim.

Bu konu tartışmaya kapalıdır.

Kendi kendinize bunu nerden çıkardınız? Siz daha benim mesajımı doğru anlayamamışsınız.

Kafa yormadığımı sanıyorsun ama bu programın 2 ay önceki hali ile son sürümü karşılaştır bakalım kafa yorulmuş mu yorumlamış mı diye.

Ben size bir öneride bulundum daha onu da anlayamamışsınız.

Sürümleri istediğim zaman yayınlarım bu sizi bağlamaz. Günde 2 sürüm de yayınlarım bu sizi yine bağlamaz.

Programın çeviri mantığını doğru çalışıyor program içerinde dil değiştirirsen karşı taraf değişmez her yama notlarında bunu söyledim ama okumak istememişsin demek ki.

Lisans sertifikanmış bir şey öyle kayıt ettirildi, öyle kalacak.

Yerli yazılım dememizin sebebi Türkiye yazılım sektöründe çok geride. Kendi milletimiz bir şey yapabileceğini göstermek amaç.

Lisans resmi olarak alındı ve kayıt edildi. Her şiirler altını çize çize en alta yazıyorum. Bu program sıradan bir program değil resmi bir program.

Teşekkür ederim.

Bu konu tartışmaya kapalıdır.

Hocam arkadaş biraz haklı ne sıklıkla güncelleyeceğiniz size kalmış ama büyük yazılımların hepsi çok sık güncelleme almıyor bence siz de 2 haftada bir güncelleyin.
Ve bunları da düzeltirseniz güzel olur.

Güzel bir sürüm ama hala tasarımı biraz kötü ve kötü kısımlarını söyleyeyim.
  • Açılırken bildirim göndermesi kötü olmuş ya tamamen kapatabilirsiniz ya da bildirim merkeszine gitmeden silinen bildirim yapabilirsiniz(WhatsApp gibi)
  • Açık tema yazıların rengi kötü.
  • Açık temada bazı yerler hala siyah koyu temada hala bazı yerler beyaz aşağı genişletme tuşları.
  • Ağ bölümünde gereksiz diğer şeyler var.

Eki Görüntüle 909667
  • Buraya neden ünlem koydunuz.

Eki Görüntüle 909675
  • Böyle bir hata var.

• Eki Görüntüle 909677

İlk defa görenler için "Gözcü", Türkay Software çatısı altında Windows platformu için geliştirilen resmi bir sistem analiz yazılımıdır.
Programın özelikleri: OS, Anakart, CPU, RAM, GPU, Disk, Ses, Ağ, Pil, Yüklü Sürücüler bilgilerini gösterme ve yazdırma.
Programı kullanabilmek için sistemde .NET Framework 4.8 yüklü olmalıdır.

Versiyon: Gözcü 1.5.0.0.
Paketleme türü: .exe - X64, X86.
Program %100 yerli yapımdır.

Gözcü v1.5.0.0 yama notları;

Yenilikler.

• Gözcü arayüz'ü komple yenilendi.
  • Yeni bir menü eklendi.
  • Windows lisans sorgulama özelliği geri aktif edildi.
  • Yazdırma motoru geliştirildi artık hem "Metin Belgesi" olarak hem de "HTML Belgesi" olarak yazdırıyor.
Hata düzeltmeleri ve değişiklikler.
  • Gözcü sıkışık arayüz yüzünden oluşan çakışma sorunları giderildi.
  • Gözcü kaynak kodu optimize edildi.
  • Gözcü yeniden örnekleme kısmında oluşan hata giderildi.
Not: Bu sürüm daha çok görsel yenilik içermektedir.
Not: Arayüz tasarımları sırasında fikir açısından yardımları için @Lord Raiden ve @Enes3078 teşekkür ederim.
@24099 hocam yorumunuzu merak ediyorum.

Gözcü v1.5.0.0 görselleri;

Adsız.jpg

Adsız_2.jpg

İndirme Linki: Gözcü V1.5.0.0.rar
Virüs Total Sonuçları: VirusTotal

Yayımcı ve geliştirici: Türkay Software / Eray Türkay.
Copyright 2021, Eray Türkay.
Programı şahsım adı üzerinden izinsiz kimse paylaşamaz ve dağıtamaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı