Gözcü (Visual Basic)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cihazım masaüstü onu da belirteyim.

Hocam şu an düzelttim yazdırma işlemi eksik bilgileride yazdırıyor artık:

1603143873892.png

@Eray T hocam USB takılıyken açmışım programı o yüzden görünüyormuş. Söküp açınca HDD bilgileri göründü fakat herhangi bir depolama birimi takılsa dahi HDD'yi gösterecek şekilde ayarlasanız daha iyi olur.
Ekran görüntüsü 2020-10-20 004652.png

@Eray T hocam USB takılıyken açmışım programı o yüzden görünüyormuş. Söküp açınca HDD bilgileri göründü fakat herhangi bir birim takılsa dahi HDD'yi gösterecek şekilde ayarlasanız daha iyi olur.Eki Görüntüle 707881

Hocam onun üzerinde derin bir algoritma yazdım şöyle bilgisayarda ne kadar disk varsa selectbox olacak seçtiğiniz diskin bilgilerini getirecek umarım başarırım çok ağır yazılım bilgisi istiyor :D.

Hocam onun üzerinde derin bir algoritma yazdım şöyle bilgisayarda ne kadar disk varsa selectbox olacak seçtiğiniz diskin bilgilerini getirecek umarım başarırım çok ağır yazılım bilgisi istiyor :D.
Onu yapabilirseniz cidden iyi olur. Bu kadar yapmışsınız onu da yaparsınız bence. 🙂

Onu yapabilirseniz cidden iyi olur. Bu kadar yapmışsınız onu da yaparsınız bence. 🙂

Hocam şu an programın ağ ve ses kısımlarında yetersiz ve eksik bilgiler var oralara yeni özellikler ekleme planlıyorum ve tabii ki küçük hataları düzeltiyorum, şu an en büyük sorun tema motorunda Windows temasına göre otomatik siyah olması veya beyaz olması gerekiyor onun üzerinde çalışıyorum.

@Eray T evet mesela karanlık moddaydı Windows'um ama beyaz tema açıldı. Acele etmenize gerek yok açıkcası, en iyi nasıl yapabilirseniz o şekil yavaş yavaş yapın.

@Eray T evet mesela karanlık moddaydı Windows'um ama beyaz tema açıldı. Acele etmenize gerek yok açıkcası, en iyi nasıl yapabilirseniz o şekil yavaş yavaş yapın.

Hocam normalde arkadaşlarıma beraber yapalım yardımcı olun dedim, ancak hiçbiri cesaret edemedi böyle bir yazılım geliştirmeye... Tek başıma geliştiriyorum, düzeltiyorum, tasarlıyorum. Örneğin normal bir yazılım sadece CPU kullanır bu yazılım GPU kullanıyor RAM kullnımına dikkat ettiyseniz Max 20 MB RAM kullanıyor optimize ettim kaç gün anlatamam :D.

Yazılımı sevdim bazı eksiklikler var lakin ilk olduğu için göz ardı edilebilir. Yeni sürümlerinde bu eksiklikleride tamamlayıp paylaşırsanız çok güzel bir yazılıma dönüşür.

Merhabalar ilk defa görenler için, "gözcü" işletim sistemi ve donanım bilgisi veren benim tarafımdan yazılan bir yazılımdır.

Bu gözcünün yeni sürümüdür.

Gözcü v1.6.0.0 yama notları;

- Hatalar.

* BIOS sürümü hatası düzeltildi.
* Ekran yenileme hızı hatası düzeltildi.
* RAM slot durumu gösterimine Intel Optane bellek desteği eklendi.
* Bazı makinelerde RAM voltajı yanlış gösterme hatası düzeltildi.
* Bazı makinelerde RAM frekansı hatası düzeltildi.
* Butonlarda oluşan beyaz kenarlık sorunu giderildi.
* Yazı tipi düzeltmeleri yapıldı (Windows 8.1).
* Windows 8.1 sistemlerde metin konumlarını yanlış gösterme sorunu düzeltildi.
* Bazı AMD ekran kartlarının VRAM miktarını yanlış gösterme sorunu düzeltildi (hala bazı kartlarda eksik gösteriyor).

- Yenilikler.

* Ağ sekmesine Mac adresi bilgisi eklendi.
* Ağ Sekmesin'de bağlantı türü sistemin kablolu'mu kablosuz'mu bağlandığı bilgisi türünde güncellendi.
* Program işlemci yükünü azlatmak için sistemdeki ekran kartını kullanıyor.
* Tema motoru yeniden tasarlandı bu sayede tema geçişlerinde hata durumu sona erdi.
* Program sistem boşta iken GPU kullanarak donanım hızlandırma yapıyor.
* RAM kullanımı yeniden optimize edildi.

- Yakında gelecek yenilikler.

* Sistem'de yer alan tüm disklerin bilgisini seçmek için selectbox eklenecek.
* Tema motoru manuel ve sadece Windows 10 için sistem teması'na göre otomatik değişmesi eklenecek.
* Yazdırma motoruna .html ve .xml olarak yazdırma seçenekleri eklenecek.
* Windows 7 işletim sistemi desteği (sadece SP1 X64 Ultimate ve Professional).

- Bilinen hatalar.

* Disk bazı sistemlerde direk D diskini hedef alıp D diski bilgisini gösteriyor.
* NVIDIA sistemlerde ses sürücü'sün NVIDIA ses sürücü olarak gösteriyor.

Örnek görseller:

1603211934928.png

1603211955721.png

Programı indirmek için:

Programı kullanırsanız ekran görüntüsü atmayı ve geri dönmeyi unutmayın :D.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı