Gözcü (Visual Basic)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Problem değil :D.

Hocam konudan bağımsız bir önerim var:
-Programların isimlerini Türk diline uyarlayarak yapabilirsiniz mesela. Çünkü bu programların önü açık, yarın öbür gün piyasaya sürüldüğünde bir Türkçe isimle anılması daha iyi olabilir bence. ¨Slayer¨ gibi İngilizce programların isimlerini Türkçe'ye dönüştürmek bence daha mantıklı olacaktır tabii ki de bu bir öneri, yapıp yapmamak sizin kararınız.
Ayrıca programları setup haline getirirseniz daha iyi olabilir.

Hocam konudan bağımsız bir önerim var:
-Programların isimlerini Türk diline uyarlayarak yapabilirsiniz mesela. Çünkü bu programların önü açık, yarın öbür gün piyasaya sürüldüğünde bir Türkçe isimle anılması daha iyi olabilir bence. ¨Slayer¨ gibi İngilizce programların isimlerini Türkçe'ye dönüştürmek bence daha mantıklı olacaktır tabii ki de bu bir öneri, yapıp yapmamak sizin kararınız.
Ayrıca programları setup haline getirirseniz daha iyi olabilir.

Bence Türk piyasasından çok uluslararası piyasada olması daha güzel olur. Sırf ismi için burun kıvıracak varsa zaten açık arıyordur programda :)

Bence Türk piyasasından çok uluslararası piyasada olması daha güzel olur. Sırf ismi için burun kıvıracak varsa zaten açık arıyordur programda :)

Zaten uluslararası piyasayı kasıt ettim. Zaten ismi için yargılayacak olan varsa Microsoft Word ¨Microsoft Kelime¨ demek. Mantıksız yani isme göre yargılamak.

Zaten uluslararası piyasayı kasıt ettim. Zaten ismi için yargılayacak olan varsa Microsoft Word ¨Microsoft Kelime¨ demek. Mantıksız yani isme göre yargılamak.

Ancak Slayer yerine Avcı olarak piyasaya çıksa pek evrensel olmaz diye düşünüyorum. Aynı şey Gözcü için de geçerli. Bence bu daha çok @Eray T hocamın programın nereye gelmesini istediğiyle alakalı.

Zaten ismi için yargılayacak olan varsa Microsoft Word ¨Microsoft Kelime¨ demek. Mantıksız yani isme göre yargılamak.

Aslına bakılırsa ilk başta "Microsoft Kelime" olarak çıksaydı yadırgamazdık. Ne de olsa yabancılar onu kelime olarak anlıyor. Biz kendi içimizde kalıplaştırıyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı