Gözcü (Visual Basic)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Orayı silersen çalışmaz :D Uygun şekilde ayarlarsan oluyor ama :D

Daha farklı bir algoritma yazmam gerekiyor demek ki.

Kesinlikle kodları paylaşma gibi bir durum söz konusu bile değil hocam, merak etmeyin :)

Hocam herkes kendini geliştirmek için baksa kodlara paylaşırım zaten. Ancak programı kopyalıyorlar. Geçmişte başıma kaç defa geldi siz biliyorsunuz.

Daha farklı bir algoritma yazmam gerekiyor demek ki.
Bence değiştirmeye gerek var mı bilmiyorum :) Zaten normal kullanıcılar Windows 10 haricinde kullanamayacak. Ama farklısını da yazabilirsin hatta tamamen sisteme bağlı şekilde ayarlayabilsen iyi olur hiç kullanılmasın diyorsan.

Hocam herkes kendini geliştirmek için baksa kodlara paylaşırım zaten. Ancak programı kopyalıyorlar. Geçmişte başıma kaç defa geldi siz biliyorsunuz.
Yapma, yanarız :)

Birkaç fotoğrafta seçme kısımlarında beyaz pencereler mevcut. Bence hafif koyu bir mor veya mavi tercih edilebilir o alanlarda.

İlk defa görenler için "gözcü", türkay software çatısı altında Windows platformu için geliştirilen resmi bir sistem analiz yazılımdır.
Programın özelikleri: OS, anakart, CPU, RAM, GPU, disk, ses, ağ, pil, yüklü sürücüler bilgilerini gösterme ve yazdırma.
Programı kullanabilmek için sistemde .NET Framework 4.8 yüklü olmalıdır.

Versiyon: gözcü 1.7.0.0
Paketleme türü: Gözcü.exe / portable - X64, X86
Platform: Windows 10
Programlama dili: Visual Basic.

Gözcü v1.7.0.0 yama notları;

Yenilikler

• Gözcü arayüzü komple yenilendi.
  • Tüm logolar yenilendi.
  • Ağ kısmına ping test aracı eklendi.
  • Hızlı erişim adı altında yeni bir alan eklendi. Bu alan sistem ayarlarına hızlı şekilde erişmenizi sağlıyor.
  • Gözcü üst bar alanına logolar eklendi.
  • Gözcü özellikleri gösterme kısmı modernize edildi ve gruplandırıldı.
  • Gözcü üst bar alanına "dosya" adı ile bir alan eklendi. Bu alan üzerinden programı yeniden yükleyebilir ve çıkış yapabilirsiniz.
güncelleştirmeler ve değişiklikler
  • Gözcü işletim sistemi engelleme özelliği geliştirildi.
  • Toplam yüklü sürücü sayısı üst alana taşındı.
  • RAM bölümüne yer alan form faktörü özelliği geliştirildi. Artık RAM DIMM veya SO-DIMM olarak gösteriyor.
  • RAM voltajı ve anakart sıcaklık sensörü hata mesajları güncellendi.
  • Gözcü boyutu azaltıldı.
  • Gözcü içerisinde eski sürümlerden kalma resim vb. dosyalar kaldırıldı.
  • Gözcü tema renkleri daha uyumlu hale getirildi.
  • Gözcü lisans sayfası yeniden aktif edildi.
hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri
  • Yazdırma motorunda oluşan hata giderildi.
  • GPU bölümünde bir hata oluştuğu zaman tüm programın değerleri boş döndürmesine neden olan hata giderildi.
  • Gözcü yükleme ekranından sonra çökme sorunu giderildi.
  • Gözcü kaynak okuma motorlarında oluşan hata giderildi.
  • Yüklü sürücüler kısmında oluşan bellek sızıntısı giderildi.
  • Bazı durumlarda programın SSD disk olmasına rağmen yokmuş gibi tepki vermesine neden olan hata giderildi.
  • Bazı yerlerde oluşan yazım hataları giderildi.
  • Arayüz kısmında kenar çubuğunun aşağıda durmasına neden olan hata giderildi.
yakında eklenecek özellikler
  • Akıllı animasyonlar.
  • S.M.A.R.T.. verisi.
  • Ses bölümü yeniden tasarlanması.
  • Port analiz aracı.
  • Gözcü sistem anormallik test aracı.
  • Gözcü sistem sağlığı kontrol aracı.
  • Pil sağlığı.
  • Disk sıcaklığı.
  • Çoklu monitör algılama özelliği.
  • Yeni tema: Ay ışığı.
  • Yeni tema: Yüksek aralık.
  • Yeni dil: Almanca.
  • Yeni dil: Rusça.
not: grafik tasarımlarında yardımcı olan @261538 hocama sonsuz teşekkürler.

örnek görseller

Eki Görüntüle 969625

Eki Görüntüle 969627

Eki Görüntüle 969628

Eki Görüntüle 969629

İndirme linki: Gözcü V1.7.0.0.rar
Virüs Total sonuçları: VirusTotal

Elinize sağlık hocam sayenizde sürekli daha iyi bir hale geliyor. Merak ettim yapmanız ne kadar sürdü acaba?

Bence değiştirmeye gerek var mı bilmiyorum :) zaten normal kullanıcılar Windows 10 haricinde kullanamayacak. Ama farklısını da yazabilirsin hatta tamamen sisteme bağlı şekilde ayarlayabilsen iyi olur hiç kullanılmasın diyorsan.

Hocam zaten kalsın o zaman. Bazı arkadaşlar eski sürümde bakmak istiyor. Windows 8.1'de falan.

Elinize sağlık hocam sayenizde sürekli daha iyi bir hale geliyor. Merak ettim yapmanız ne kadar sürdü acaba?

Program 1 yıldır geliştiriliyor. Bu sürüm en kusursuz olanı.

@24099 bu arada o resim tekrarlama olayını çözdüm hocam. Küçük bir hata oluşmuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı