Gözlerimiz neden sürekli odaklanır?

Nounie

Decipat
Bayağı araştırdım ama cevabını bulamadım. Gözlerimiz neden sürekli bir yere odaklanma ihtiyacı duyuyor? Odaklandığımız yerler dışında neden her yer bulanıklaşıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:

Vavien.

Terapat
Makaleler
6
Yer
İstanbul
Kaslar sinirler gerilip merceğin şeklini değiştiriyor bu sayede farklı odak noktaları oluşturabiliyorsun. Bu odak noktaları da hangi uzaklığın bulanık olacağını etkiliyor.

Beynin net görüntüyü sevdiği için odaklanıyor. İstersen odaklanmayabilirsin. Daha doğrusu baktığın şeyden daha uzaya veya yakına odaklanarak odağın dışında kalmasını sağlayabilirsin.

Beyin etraftan gelebilecek tehlikelerden korktuğu için seri odaklanmayı yapıyor muhtemelen. Belki de alışkanlık olmuştur.
Gözleriniz kapalı yaşamaya çalışıp ne dediğimi anlayabilirsiniz.

BuraKAyaydin

Hectopat
Makaleler
8
Yer
İstanbul/Esenler/Sarıyer/ABDKonsolosluk Sınır.
Kaslar sinirler gerilip merceğin şeklini değiştiriyor bu sayede farklı odak noktaları oluşturabiliyorsun. Bu odak noktaları da hangi uzaklığın bulanık olacağını etkiliyor.

Beynin net görüntüyü sevdiği için odaklanıyor. İstersen odaklanmayabilirsin. Daha doğrusu baktığın şeyden daha uzaya veya yakına odaklanarak odağın dışında kalmasını sağlayabilirsin.

Beyin etraftan gelebilecek tehlikelerden korktuğu için seri odaklanmayı yapıyor muhtemelen. Belki de alışkanlık olmuştur.
Gözleriniz kapalı yaşamaya çalışıp ne dediğimi anlayabilirsiniz.
Ben bilgisayarı açana kadar açıklamış zaten :D. Elinize sağlık hocam.

Yukarı