Gözlük çerçevesini tutan kısım yamuldu

yucewalden

Hectopat
Makaleler
1
Yaklaşık 1 hafta önce dikkatsizliğimle beraber gözlüğümün cercevesini tutan kısmı yamuldu ama hangi kısmı yamuldu anlamadım. Ve bir de bunu evde düzeltme gibi bir şansım var mı?

IMG_20210409_192207.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde düzeltilir mi bilmem ama menteşe kırıldıysa tamir edilebilir ya da direk olarak camları çıkarttırıp farklı bir çerçeve alabilirsiniz tabii maliyetleri olur bu.

Hayır, evde düzeltemezsiniz. Benim gözlüğüm de öyle oldu. Gözlükçü düzeltiyor ancak yine aynı oluyor. Çerçevesinin değişmesi gerekebilir ama öyle de kullanabilirsiniz.

Düzeltirsin ama hiç yapmadıysan ve ince iş yapmadıysan kırma ihtimalin çok fazla. Gözlükçü de eliyle düzeltiyor zaten. En azından Atasun Optik'te öyle yapıyorlar.
Yamulan kısım burnuna değen veya vidaların olduğu köşe kısımdır. Bakınca anlayamazsın çünkü bir bezi sıkarken yaptığın hareketin çok azı söz konusu.

Kendi metal gözlüklerimi hep kendim düzelttim ama kardeşimin kemik denen gözlüğüne yemedi. Götürdüğümde elle denerim ama kırılabilir dedi. Biraz uğraşıp düzeldi mi diye baktı, zaten böyle yapılır. Olmadı, tekrar yaptı. Yapa yapa kırdı. İçimden dedim girdi parası. Adam ise gitti yenisini getirdi ve ücret almadılar.

Geri
Yukarı