Gözlük değişimi sonrası baş ağrısı

collinexx

Decapat
Merhaba arkadaşlar, gözümde yaklaşık 6-7 yıldır astigmat sorunu var. Son 5 yıldır aynı gözlüğü kullanıyordum fakat numaramın değiştiğini hissettim, gözlük yeterli gelmiyordu. Doktora gittim. Numaram değişmiş yeni gözlük aldım daha 1 gün oldu fakat baş ağrısı yapıyor. Önceden gözlük aldığımda 2-3 saat içinde alışmıştım. Net görüyor gibiyim ama böyle hareket ettiğimde falan ufak bir dönme oluyor gibi. Ayrıca uzak bir yere baktığımda sanki gözlerim uyuşmuş bulanıklaşmış gibi hafif bir netsizlik var. Gözlükler, camlar vs çok pahalı tekrar değiştirecek durumda değilim. Hatalı mıdır yoksa uzun sürenin ardından değiştiği için normal midir?

Merhaba arkadaşlar, gözümde yaklaşık 6-7 yıldır astigmat sorunu var. Son 5 yıldır aynı gözlüğü kullanıyordum fakat numaramın değiştiğini hissettim, gözlük yeterli gelmiyordu. Doktora gittim. Numaram değişmiş yeni gözlük aldım daha 1 gün oldu fakat baş ağrısı yapıyor. Önceden gözlük aldığımda 2-3 saat içinde alışmıştım. Net görüyor gibiyim ama böyle hareket ettiğimde falan ufak bir dönme oluyor gibi. Ayrıca uzak bir yere baktığımda sanki gözlerim uyuşmuş bulanıklaşmış gibi hafif bir netsizlik var. Gözlükler, camlar vs çok pahalı tekrar değiştirecek durumda değilim. Hatalı mıdır yoksa uzun sürenin ardından değiştiği için normal midir?

3 kere gözlük değiştirmiş biri olarak aşırı normal bir şey birkaç gün katlan alışırsın.

Yaşadığın şey 2-3 gün sürebilir doğal bir süreç. Astigmat ve miyop var bende. Gözlüğün camını değil sadece çerçevesini değiştirdim yakın bir zamanda. Onda bile gözümün alışması 2-3 gün sürdü.

Tamamen ayni seyi yasiyorum su an. 2016'dan beri ayni gozlugu kullaniyordum cami ve cercevesi yetersiz gelmeye basladi diye degistirdim ama gozlukcude gozlugu takinca bir ulan goz numaram bu kadar buyumus mu oldum. Her yer net ama ayni zamanda cok garip hissetiriyor. Bir de ilk aldigimda iki gozumun aks degeri 180'di simdi 170e 10 olmus gozlukcudeki kadin aradaki fark buyumus diye de garip hissetmis olabilirsin dedi. Eski gozlugum yeni gozlugum arasindaki farka bakiyorum yenisi kesinlikle daha net ama eskisini kullanasim geliyor.

Çok yaşadım tekrar doktora gitmem gerekiyor. Gözümde siyah noktada var çok ince belli olmayacak kadar ama bir şey olmaz dediler.

Yeni konular

Geri
Yukarı