Gözlüksüz görebilir miyim?

439902

Hectopat
4 derece miyopum. Fiilen körüm, gözlüksüz anca burnumun dibindekileri görüyorum. Ne kadar araştırsam da sonuca ulaşamadım, acaba gözlük gözü tembelleştiriyor mu? Göz egzersizleri yapsam bakış açım artabilir mi? Göz numaram düşebilir mi? Sürekli gözlük takmak istemiyorum.

Öyle olsa kimse gözlük takmaz. Senin durumunda olan herkes onu yapardı.

Bu arada üzüldüm, kolaylıklar size. :(

Tabii ki görebilirsin. Gözlük insanoğlunun şımarıp icat ettiği binlerce şeyden sadece bir tanesi. Hepsi psikolojik. Gözlerimiz mükemmel yaratılmıştır, gözlüğe ihtiyaç yoktur.
Kör olduğum için çocuk yaşta takmaya başladım arkadaş? Ne psikolojisi? Şu an zor görüyorum.

Egzersizleri uzunca bir süre yapmayı deneyin. Fakat maksimum 0.25 derece felan oynar diye düşünüyorum. Gözlüksüz başka türlü görmenin bir yolu yok herhalde. Bir yerde duymuştum insanlar genellikle yakına çok fazla odaklandıkları için miyop olurlarmış. Mesela bilgisayar başında çok zaman geçirirsek veya çok fazla ders çalışıp çok fazla kitap olursak, gözümüz uzağı görme konusunda zamanla tembelleşir ve miyop'a dönüşür. Yani bir şeyle çok yakın çalışıyorsanız aranıza biraz mesafe koyun.

Tabii ki görebilirsin. Gözlük insanoğlunun şımarıp icat ettiği binlerce şeyden sadece bir tanesi. Hepsi psikolojik. Gözlerimiz mükemmel yaratılmıştır, gözlüğe ihtiyaç yoktur.
Profesör X mi söylüyor bunu?

Lens takabilirsin ya da büyüme evresini tamamladıysan (ortalama 21 yaş) lazer ameliyatı olabilirsin.

Ya lens kullanıcaksınız gözlük takmak istemiyorsanız ya da yaşınız yetiyorsa gözlerinizi çizdiriceksiniz başka çaresi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı