Gözümü kapatınca yaratıklar görüyorum

Normal. Göz kapağı ışığı kısmen geçirir bu yüzden gözlerini kapattığında hala bazı yerler daha aydınlık olur. Beynimizin anlamsız şekilleri bir şeylere benzetmesi anlamına gelen uzun ve bilimsel bir kelime vardı ama adını unuttum. Ha işte o kelimede bahsedilen şey oluyor ve sen daha açık siyah olan yerleri gölge gibi düşünüyorsun ve o şey karanlığın içinde olan bir şeyin gölgesi veya yansıması gibi duruyor.

Hocam o şey bende var ama kapatınca değil geceleri uyumaya çalışırken oluyor ve şunları bir cisme benzetiyorum. Elbiseyle dolu bir askıyı bir insana ya da yaratığa benzetiyorum ve sanki ben gözlerimi kapatırsam bana zarar verecekmiş gibi hissediyorum. Uzun süre ona bakmaktan korkmaktan uyuyamıyorum. Kapıdaki dolu askıları da öyle. Lütfen bu kelimeyi hatırlayıp yazabilir misin?

Herkes bir şeyler yazmış eyvallah ama akıl sağlığım gayet yerinde.o dediğiniz şeylerin hiç birini izlemiyorum.sadece gece yatağa yatıp gözümü kapatınca oluyor.okadar korkunçlarki gözleri çok canlı bazen kırmızı bazen yeşil kalbim dayanmıyor korkudan hemen gözlerimi açıyorum.bu sürekli olan bişey değil bazen de bişeyler izliyorum film gibi oluyor aynen insanlar yada bir şehir yada bir eşya korkmaya başladım daha ileri giderse ne olur bilemiyorum benim gibi olup yardım etmek isteyen olursa diye yazdım buraya

Psikolojik bir durum. Ben 2 yıl önce 6 aylığına tek başıma yaşadım. Korktuğum durumlarda korkunun aklımı yönlendirmesine izin vermeyip aklımı başka şeylere yönlendirdim. Biraz da düşünce meselesi yani. başka herhangi bir şey düşününce korku kalmıyor. Ama durum ciddi ise psikoloğa gitmende kesinlikle fayda var. İlaç yazacaktır, eğer reflün falan varsa mide koruyucu iste doktorundan. Bol şans.
Doktora falan gitmeyin. Doktorun koyacağı bir psikatrik tanı ileride kamuya girmenize engel olacaktır.
Böyle tavsiye mi olur. Kişi sağlığını kaybederse o zaman hiçbir yerde çalışamaz. Sen deliren bir insanın herhangi bir yerde çalıştığını gördün mü?

Geri
Yukarı