Gözümüz saniyede kaç kare görebilir?

Şimdi o insanın beynine yani ekran kartına bağlı olarak değişir fakat ortalama 38583747 HZ'dir.
Sigara ya da içki içenlerde bu oran daha düşüktür.

Son düzenleme:
Kişinin yaşına, sağlık durumuna ve içinde bulunduğu duruma göre (adrenalin) değişir. 1000 FPS'ye kadar görebildiğimizi iddia eden kaynak var fakat adrenalin durumuna bağlı olarak 200 FPS üstünü görebildiğimizi de söyleyen kaynaklar mevcut.

Şimdi 24 kare diyecekler de gelir muhtemelen. O gözümüzün görebildiği kare hızı değil, bir hareketi akıcı görmemiz için gereken minimum FPS miktarı.

İnsan gözü mekanik birşey değildir öyle belli bir fps değeri yoktur hayatın akışını görüyoruz biz hayat sürekli ve devamlıdır normal bilgisayardaki gibi birşey değil bu yani.

Konsol oyuncuları: "İnsan gözü en fazla 30 kare görebiliyor."
Laptop kullanan oyuncular: "İnsan gözü en fazla 60 kare görebiliyor."
PC oyuncuları: "🙂"
Yanlış olmuş.
PC oyuncuları: ''İnsan gözü en fazla bütçesi kadar kare görebiliyor.''

Kolumu önümde çok da hızlı olmayacak şekilde aşağı yukarı hareket ettirdiğimde bulanıklık veya kare atlama oluyor. Yani bütün hareketi net şekilde göremiyorum. Ama aynı hareketi 60 FPS video kamera ile çektiğimde pürüzsüz olarak görüyorum.

İnsan gözü kaç FPS görüyor bilmem ama 60 FPS video kaydı, hareketli görüntüleri benden daha iyi görüp kaydedebiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün arabadayken bi yola bakayım dedim hani pc'de oyun oynarken istemsizce kasma oluyor mu diye fareyi aşağı yukarı sürüklüyoruz ya o şekilde kafamı aşağı yukarı çevirdim çok akıcı geldi sanki şöyle 60fps video izler gibi hissettim. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı