Gözün kapalıyken etrafı görmek

1oguzz

Hectopat
Selamlar nasılsınız? Bugün izlediğim bir video hakkında merak ettiğim şeyler var linki aşağıya bırakacağım. Şimdi videoyu izleyenler daha iyi anlar, Orkun ve videodaki birkaç kişi gözlerinde bant varken hiç zorlanmadan 5dk gibi bir sürenin ardından tüm renkleri görüyorlar ve etraf da dolaşıyorlar falan falan. Ben olmayacağını bilsem de denedim :D acaba bu videodaki olaylar kurgu mudur kafama takıldı ya da siz denediğiniz zaman oldu mu? Sonuçta böyle kısa süre içinde artık 3. göz mü neyse onun olması zor değil mi sizce de? Yorumlarınızı bekliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoyu merak edip izledim ve kesinlikle kurgu olduğunu düşünüyorum. Böyle bir şeyin olma ihtimali yok. Hadi renklere ışık vurdukları zaman belki görebilirler ama adamlar görme engelli çocukların bile bu eğitim sayesinde görebildiğini söylüyor. Ama o çocuklar hayatları boyunca o renkleri görmedikleri için beyinleri renkleri ayırt edemez diye düşünüyorum. Bana kalırsa video kurgu.

Videoyu merak edip izledim ve kesinlikle kurgu olduğunu düşünüyorum. Böyle bir şeyin olma ihtimali yok. Hadi renklere ışık vurdukları zaman belki görebilirler ama adamlar görme engelli çocukların bile bu eğitim sayesinde görebildiğini söylüyor. Ama o çocuklar hayatları boyunca o renkleri görmedikleri için beyinleri renkleri ayırt edemez diye düşünüyorum. Bana kalırsa video kurgu.
Video kurgu olabilir ancak olay kurgu değil. Bu tür bir olay gerçekten var, epifiz bezini araştırmanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı