Gol havayolları uçak kazası ve kara kutu kayıtlarına göre Simulator versiyonu

Hayır hocam çarptıktan sonra değil ama iki pilotun da uçağın burnunu çok az yükseltmesi/alçaltmasından bahsediyorum. Sizce fark etmemiş olabilirler mi?

Bunu fark etme olasılıkları 2002'de Überlingen'de çarpışan Bashkirian'a ait Tu-154 ile DHL'in 757 kargo uçağıyla çarpışma esnasında Bashkirian'ın pilotlarının TCAS sisteminin dediğini yerine getirmeyip kazaya sebep olması ve bunu fark etmeme ihtimalinden bile düşük bence.

Hocam bu Simulator gerçeği böyle değildir.
Hocam gerçeği böyle olduysada oda pilotun m*llığı kusura bakmayında veya uçak çok hızlı düştüğünden veya g kuvvettinden de olabilir.

Hocam ama böyle olmak zorunda. Yoksa neden çarpsın?
Pilot uçağı kaldırmamış. Diğer jet de indirmemiş burnunu demek ki.
Bunu fark etme olasılıkları 2002'de Überlingen'de çarpışan Bashkirian'a ait Tu-154 ile DHL'in 757 kargo uçağıyla çarpışma esnasında Bashkirian'ın pilotlarının TCAS sisteminin dediğini yerine getirmeyip kazaya sebep olması ve bunu fark etmeme ihtimalinden bile düşük bence.
Evet bir de o var.TCAS veya EGPWS nasıl fark etmedi acaba?
Yoksa traffic,traffic diye öten bir uçağı neden uzaklaştırmasın pilotlar?
O zaman uçak bakımı hatası veya uçağın eksiği.

Hocam ama böyle olmak zorunda. Yoksa neden çarpsın?
Pilot uçağı kaldırmamış. Diğer jet de indirmemiş burnunu demek ki.

Evet bir de o var.TCAS veya EGPWS nasıl fark etmedi acaba?
Yoksa traffic,traffic diye öten bir uçağı neden uzaklaştırmasın pilotlar?
O zaman uçak bakımı hatası veya uçağın eksiği.
Hocam ozamanlar eskiydimi desem bilmiyorum.
Hidrolik sistemi tamamen gitmişdir ondan da olabilir 1-2 cm bile kaldıramaması.
Veya arızalardan kaynaklı mesela EGWPS tespit edememiş olabilir (ki bu baya düşük) veya arızalı olabilir hocam veya konuşmalarda birşey vardır. veya eskiden TRAFFİC diye bağıran bi sistem varmı bilmiyorum.

Hocam o zamanlar eskiydimi desem bilmiyorum.
Hidrolik sistemi tamamen gitmişdir ondan da olabilir 1-2 cm bile kaldıramaması.
Veya arızalardan kaynaklı mesela egwps tespit edememiş olabilir (ki bu bayağı düşük) veya arızalı olabilir hocam veya konuşmalarda bir şey vardır. Veya eskiden traffic diye bağıran bir sistem var mı bilmiyorum.

Hocam konuşmalar bu kadar. Bu video kara kutu kaydı zaten.
Ayrıca egpws sistemi taa 1980 civarlarında çıktı.
Kaza tarihi 2006.
Sanırım bu kazada bir kıllık var.

Hocam büyük ihtimalle sistemsel öyleyse veya sistem bir şekilde kapanmış kanadı gidince.

Hocam ben kanadı kopmadan önceden bahsettim hocam. Çünkü tcas sistemi uçaklara pilotlara yakınlarında olan uçağı taaa 20 km öteden falan gösterir ki kaçabilsinler. Bu kazada ya tcas, egpws bozuktu veya pilotlar intihar ettiler. Aklıma başka bir şey gelmiyor.

Hocam ben kanadı kopmadan önceden bahsettim hocam. Çünkü tcas sistemi uçaklara pilotlara yakınlarında olan uçağı taaa 20 km öteden falan gösterir ki kaçabilsinler. Bu kazada ya tcas, egpws bozuktu veya pilotlar intihar ettiler. Aklıma başka bir şey gelmiyor.
Hocam biliyorum ztn sadece kanadı koptuktan sonrada olabilir dedim ayrıca onda bozuk olabilir.
ve pilotlar intihar edemezler etselerde o ses duyulur herşeyi geçtim düşmeden önce DİE gibi bi ses geliyor pilot kısmından

Peki sizce neden Embraer uçağı da düşmedi? Neden o geri gelebildi?
Ya konu ile alakasız olacak ama şu cümleyi okuyunca aklıma bu sahne geldi: :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı