Gold Bilgisayar İflas Etti

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Gold Bilgisayar ve iştiraki Sanalpazar (Hızlıal.com'da büyük ihtimalle buna dahil), iflas erteleme istemiş durumda. İflas etmiş haberleri yayılmaya başladı, bu konuyu merak eden kullanıcılar güncel bilgileri buradan takip edebilirler.

Konu hakkında haber: Gold Grubu Şirketleri, İflas Erteleme Talebinde Bulundu - Technopat

Son düzenleyen: Moderatör:
Gold Bilgisayar ve iştiraki Sanalpazar (Hızlıal.com'da büyük ihtimalle buna dahil), iflas erteleme istemiş durumda. İflas etmiş haberleri yayılmaya başladı, bu konuyu merak eden kullanıcılar güncel bilgileri buradan takip edebilirler.

Merhaba dün öğlen bi satış gerçekleştirdim ve 16.30 gibi kargoladım ürünü. Ve bu saatlerde bu haberleri gördüm. 550 TL'lik bi üründü. Alıcı ödemeui yaptı fakat kargo daha ulasmadı haliyle de onay vermedi. Sizce kargo firmasını arayıp teslim etmemelerini isteyip tarafıma geri mi gönderin diyim yoksa bekleyeyim mi? Sanalpazar parayı vermeyecek diye düşünüyorum pcdepo da oldugu gibi. Şansa bakar mısınız yıllar sonra internetten bir şey satıyorum ve bu başıma geliyor. Bilgi bekliyorum iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
6-7 ay önce Gold'dan ekran kartı almıştım. Eğer batarlarsa ve benim ekran kartını garantiye göndermem gerekirse ne tür bir yol izlemem gerekecek ?

6-7 ay önce Gold'dan ekran kartı almıştım. Eğer batarlarsa ve benim ekran kartını garantiye göndermem gerekirse ne tür bir yol izlemem gerekecek ?
Garanti servisinin satıcı firma ile alakası yok. Satıcılar yalnızca aracı.
Yani kartınızın garanti servisi hangi firma ise o bakacak.
Diyelim ki; Garanti servisleri de iflas etti, bu sefer üretici firmaya yönlendiriliyorsunuz.

Örneğin Vatan iflas ederse, sattığı milyonlarca ürünün garantisi çöp mü olacak? Elbette hayır.

Yani böyle bir durumda yapmanız gereken: Ürününüzün garanti servisini öğrenip kendiniz yollayacaksınız.

Bunlar ağaoğlu ile ortak olup inşaat işine girdiler ve çok yüksek miktarda teminat yatırdılar ama proje olmadı. Devletin teminatı geri ödemesi gerekirken, bunlarda ki cemaat durumu yüzünden devlet aylarca ödeme yapmadı ve artık durum dayanılmaz hal aldı. Kadıköy mağazasıda kapandı.

mahkemekarari2.jpg

mahkemekarari1.jpg

Benim okuduğum kadarıyla bu iflas erteleme kararı sanalpazar.com u kapsamıyor. Sitelerinde de bi açıklama yapmışlar zaten. Alışveriş yapmış olan arkadaşlar burayı bi inceleyin isterseniz. Mağdur olacağınızı sanmıyorum. Belli ki bu geçici bir durum.
İster al ister sat Sanalpazar.com

Şu an için Gold Bilgisayar iflas etmiyor arkadaşlar. Sadece kayyum ataması var. Kayyum ataması demek şirketin kontrolünün devlet eline geçmesi demektir. Gidişata göre açıklama yapılacaktır elbet. Buda bir kaç ay veya bir kaç yıl devam edebilecek bir süreçtir. Gold Bilgisayar dan alışveriş yapmış olan arkadaşlar için de söyleyeceğim şey garanti kapsamında problem yaşanmayacaktır. Gold Bilgisayar yarın kapansa dahi ürününüzün garanti belgesi ve faturaları elinizde olduğu sürece o ürünü temin eden veya üreten firmalar üzerinden garanti işlemlerini halledebilirsiniz. Bu sizin yasal hakkınızdır. Bu konuda endişeniz olmasın. Ayrıca sanalpazar için kayyum ataması ve iflas şuan için söz konusu değil. İyi forumlar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı