Gold Bilgisayar'a Üzüldünüz mü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Thermes

Kilopat
Makaleler
61
Merhaba, Gold Bilgisayar'ın iflas ertelediği haberlerini okudum, yani durumları kötüymüş. Nedense hic üzülmedim. Yıllardır ne zaman bir teknoloji ürünü alacak olsam, 20 TL'lik Usb'den tutun 1500 TL'lik telefona kadar, başta vatan, bimeks, media markt gibi belli başlı yerlerin fiyatlarını karşılaştırırım. İstisnasız her üründe en pahalı daha doğrusu en kazık fiyatı Gold'da görmüşümdür. Bu yüzden ki son 1-2 senedir Gold'a hiç bakmaz bile oldum. Bu yazıyı yazmadan öncede düzelmiştir belki diye vatan ile bir kaç ürün karşılaştırması yaptım. Sonuç yine aynı.
Msi N750Ti TF 2GD5/OC 2 GB GDDR5 128Bit VGA DVI HDMI
Bu gold'da satılan msi 750ti FT modeli, 683 TL fiyatı var.
MSI GTX750 Ti TwinFrozrGaming GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.2 Ekran Kartı
Bu ise vatan'da satılan msi 750ti FT modeli, 473 TL var.
Gördüğünüz gibi arada çok ciddi bir fiyat farkı var.
Bu kadar kazıkçı bir firmanın batması normaldir bence.
Yanlış anlamayın, 30 metrekarelik bir mahalle bakkalı kapatacak olsa onu bile istemem ama milletide kazıklamak bir yere kadar.
Ayrıca facebook yorumlarında çalışanların çok haklarını yediklerini okudum.
Not: Gold'da hiç çalışmadım, uzaktan yakından bir ilişkim, düşmanlığım vs. yoktur. Sadece tüketici olarak yorum yaptım.

2 sene önce Gold'dan indirimde notebook almıştım. Yanında +3 yıl Gold garantisi vardı.
Şimdi 2 yıl doldu +3 yıl başlayacak Gold iflas ediyor.

Ben bilgisayarımı Gold'dan almıştım .

Sen Gold 'un batmasına üzülmedin ama orada çalışan insanlar evlerini nasıl geçindireceklerinin hesabını yapıyor. Babam Gold 'un sahibiyle iş yaptı ve Gold battığı için parasını alamadı. Şuan Babamın çalıştığı mimarlık bürosu da batmak üzere. Seninle ilgili değil ama başlığı görünce bayağı sinirlendim. Bu kadar bencil olmayın.

Ben Gold'dan Logitech'in 1+1 hoparlörünü ve 2TB WD Green Harddisk almıştım ve hala kullanıyorum. Bunlar Vatanbilgisayar'dan daha ucuzdu aldığım zaman.

Sen Gold 'un batmasına üzülmedin ama orada çalışan insanlar evlerini nasıl geçindireceklerinin hesabını yapıyor. Babam Gold 'un sahibiyle iş yaptı ve Gold battığı için parasını alamadı. Şuan Babamın çalıştığı mimarlık bürosu da batmak üzere. Seninle ilgili değil ama başlığı görünce bayağı sinirlendim. Bu kadar bencil olmayın.
Başlıkta soru sorulmuş bunun nesine sinirlendiniz ?
Ayrıca linklere bakmadınız herhalde, arada fahiş fiyat farkı var. Ben kapansın oh iyi oldu demiyorum, sadece bu kadar fiyat farkı koyarlarsa kapanmaları normal diyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı