Goldmaster RC-448 Kullanıcı İncelemesi

Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere 2 gün önce Goldmaster'ın RC-448 modelindeki ürününü satın aldım, bu konuda da kısaca bu üründen bahsedeceğim.

RC-448 Genel Özellikleri:Nedir RC-448?

RC-448 modelindeki ürün Goldmaster'ın en üst seviye direksiyon setlerinden biridir. Teknosa'daki fiyatı şu an itibari ile 149.90 TL'dir.

Kutu İçeriği

-Direksiyon ünitesi ve pedallar
-Kullanma kılavuzu
-Ürün sürücü CD'si
-Goldmaster yetkili servisleri listesi
-Golmaster ürün kataloğu
-Garanti Belgesi

RC-448 Direksiyon

Fiyatı itibariyle güzel bir tasarıma sahip olan bu ürünün direksiyondaki orta mekanizması paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Direksiyon simidi ise suni işlenmiş deriden oluşmaktadır ve direksiyon üzerinde 4 tane tuş bulunmaktadır. Ayrıca arka bölümünde ise F-1 tarzı oyunları vites attırabileceğiniz 2 adet mandal bulunmaktadır. 270 derece dönme açısı bulunan bu direksiyon görünüş olarak gayet başarılı olsa da küçük açılardaki döndürmelere yanıt verememektedir ve küçük açılı virajlarda sorun oluşturmaktadır.

RC-448 Vites

Bu ürünün vitesi ise basit otomatik, sıralı otomatik ve sıralı olarak 3 seçenekte de kullanılabilir. Vites arttırma, vites düşürme ve geri vites olarak 3 vites odasından oluşan vitesin alt tarafı ise gerçek direksiyonları andırmaktadır.

RC-448 Tuş Takımları

Ürünün üzerinde 12 adet atanabilir tuş bulunmaktadır. Bu sayede tuşlara istediğimiz özellikleri atayıp klavyeden tamamen kurtulabiliyoruz.

RC-448 Pedalları

Ürünün pedal takımında gaz ve fren bulunmaktadır. Hassaslık derecesi gerçekten bekleneni vermiyor. Çünkü pedala azıcık bile dokunsanız araçlar sabit hızda durmak yerine sürekli hız arttırmaktadır ve frene azıcık dokunmak ile tamamen basmak arasında bir fark yoktur.

RC-448'de Göze Çarpanlar

Öncelikle ürüne önden bakıldığında Mercedes hissi veren bu üründe herhangi bir tuşa basıldığında veya pedala basıldığında ön tarafta bulunan farların içinde küçük led ışıklar yanmakta, araç sesine benzer bir ses çıkarmakta ve direksiyon üzerine doğru içindeki fan sayesinde hava üflemektedir. Frene ve gaza basıldığında sağ ve sol taraftaki ledler basma şiddetine göre yanmaktadır.

Sonuç Olarak RC-448

Görünüş olarak güzel olan bu ürün Euro Truck Simulator 2, F-1 2012, Grid 2 gibi oyunlarda beni tatmin edememiştir ve direksiyon arkasında bulunan mandallar, direksiyon üzerinde bulunan 2 tuş fren ve gaz pedalları ile çakışmaktadır yani bu 6 atamadan 3'ü JOY2 diğer 3'ü de JOY3 diye atanmaktadır. Bu sebeple 4 tuş kullanılamaz hale gelmektedir. Ürün bugün tarafımca Teknosa'ya iade edilmiştir. Direksiyon hassasiyeti ve fren pedalları kullanıcıyı tatmin etmeyecek derecede olan bu ürüne bu kadar yüksek meblağ ödememenizi tavsiye ederim.

Derecelere Göre RC-448 (10 Üzerinden Derecelendirilmiştir.)

Görünüş: 8
Malzeme Kalitesi: 7
Kutu İçi İçerik: 4
Ürün CD'si: 2
Direksiyon Hassasiyeti: 4
Gaz ve Fren Hassasiyeti:4
Tuş Takımları: 5

Resimlerle RC-448

*Ürün iadesi sebebiyle oyun içi video çekimi yapamadım.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

arkham

Kilopat
Katılım
28 Eylül 2012
Mesajlar
2.705
Beğeniler
770
Her ne kadar direksiyon artık sende olmasa da eline sağlık güzel olmuş inceleme, açık ve net -ALMAYIN!- :D

Gerçek sürüş hissi istiyorsan bütçeni en az 2 kat artırıp şöyle bir şey almanda fayda var;

VATAN COMPUTER - LOGITECH - DRIVING FORCE GT D

Hatta ya ben daha ciddi şeyler istiyorum, para da sıkıntı değil diyorsan;

VATAN COMPUTER - LOGITECH - G27 RACING D

Ne kadar fazla para o kadar gerçeklik ve eğlence. Maalesef bu işler böyle sende biliyorsun yani en azından bilmiyorsan artık öğrendin ;)
 
KS
son_goku

son_goku

Megapat
Katılım
23 Temmuz 2012
Mesajlar
5.584
Beğeniler
3.004
Yer
İzmit
Logitech kalitesinden kuşkum yok zaten. Hoparlör, mouse, wireless mouse, eski klavye ve birçok şey Logitech. Elimde 400 TL para var fakat hepsini bir ürüne vermek istememem sebebiyle böyle bir şeye kalkıştım ve istediğimi bulamadım maalesef. Direksiyon setinden de vazgeçmiş bulunmaktayım. Onun yerine başka bir çevre birimi ürünü alacağım. 2+1 vb...
 

BilgisayarKurdu

Technopat
Katılım
27 Ocak 2012
Mesajlar
19.057
Çözümler
32
Beğeniler
22.249
Yer
İstanbul/Üsküdar
Şu saatten sonra Logitech GT'den aşağısı alınmamalı. Ben de aynı buna benzer Snopy marka bir set kullanıyorum.
Direksiyonun hareketi algılaması için kendimi paralıyorum resmen .d
 

hamza abi

Hectopat
Katılım
24 Haziran 2013
Mesajlar
130
Beğeniler
16
Arkadaşlar konu ile biraz alakasız ama Logitech'in farklı fiyat seviyeleri için çıkardığı 3 tane direksiyonu vardı; biri Diriving Force 300 TL diğeri G 25 500 TL ve G 27 800 TL. Şimdi baktım G 25 hiçbir yerde yok, yok olmuş. Logitech orta seviyeyi komple gözden çıkarmış heralde, Driving Force ve G 27 arasında epey uçurum var.
 
KS
son_goku

son_goku

Megapat
Katılım
23 Temmuz 2012
Mesajlar
5.584
Beğeniler
3.004
Yer
İzmit
Hakikaten öyle. DFGT kuşkusuz en iyi F/P ürünü fakat fiyatı da ETS2 vb. oyunlardan sonra yükseldi. :) Bir sonraki konuda sizden max. 100 TL'lik hoparlör ve max. 80 TL'lik müzikçalar tavsiyesi isteyeceğim ve incelemelerini yayınlayacağım. iPod'un ve 1+1 Logitech'in ömrü dolmaya yaklaştı. :)
 Yeni konular

Yukarı