Goodgame Empire Virüsü Silme

Goodgame_Empire_Logo.jpg

İyi günler, muhtemelen internetten korsan oyun ya da genellikle program indiriyorsanız bu oyun masaüstünüze gelmiştir ve tahmin ediyorum ki elinizden geldiği kadarıyla kökünü kazımaya çalışsanız dahi o Denetim Masası'ndan size bakıp gülmeye devam ediyordur. Neyse konuya dönelim, bu virüsü silmek için o kadar videolarda gösterilse dahi videolar yalan yanlış olduğu için, format dışında hiçbir çözümü yok sanıyordum. O kadar forumlarda arattım bulamadım. Şimdi sırf bir JAR dosyasının virüs mü, değil mi diye kontrol ettirmek için indirdiğim program sayesinde istemeden olsa da bu GoodGame Empire adlı virüsü sildim. Programın ismi Malwarebytes. Bu program, VirusTotal gibi derinlemesine inceliyor.

Neyse, umarım yararlı olmuştur. Bu program sayesinde sırf bu GoodGame Empire değil, birçok trojanı dahi sildim. Programı indirmek için buraya tıklamanız yeterli.

Not: GoodGame Empire, oyun olarak bir virüs değildir. Sadece bu oyunun adı altında yazılmış virüstür. (Mesela Chromium gibi.)

Peki bu virüs bilgisayarınıza nereden girdi? Bilgisayarınıza bir program kurarken he he deyip atlayarak işaretlediğiniz yerlerde bunun inmesini kabul ettiğiniz için bilgisayarınıza geliyor. Lütfen dikkat edin. Chromium da böyle iniyor.

Yani demek istediğim, indiridiğiniz bir programın suçu yok; okumadan kabul ettiğiniz için oluyor bunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 913537

İyi günler, muhtemelen internetten korsan oyun ya da genellikle program indiriyorsanız bu oyun masaüstünüze gelmiştir ve tahmin ediyorum ki elinizden geldiği kadarıyla kökünü kazımaya çalışsanız dahi o Denetim Masası'ndan size bakıp gülmeye devam ediyordur. Neyse konuya dönelim, bu virüsü silmek için o kadar videolarda gösterilse dahi videolar yalan yanlış olduğu için, format dışında hiçbir çözümü yok sanıyordum. O kadar forumlarda arattım bulamadım. Şimdi sırf bir jar dosyasının virüs mü, değil mi diye kontrol ettirmek için indirdiğim program sayesinde istemeden olsa da bu goodgame empire adlı virüsü sildim. Programın ismi Malwarebytes. Bu program, VirusTotal gibi derinlemesine inceliyor.

Neyse, umarım yararlı olmuştur. Bu program sayesinde sırf bu goodgame empire değil, birçok trojanı dahi sildim. Programı indirmek için buraya tıklamanız yeterli.

Not: Goodgame empire, oyun olarak bir virüs değildir. Sadece bu oyunun adı altında yazılmış virüstür. (mesela Chromium gibi.)

Peki bu virüs bilgisayarınıza nereden girdi? Bilgisayarınıza bir program kurarken he he deyip atlayarak işaretlediğiniz yerlerde bunun inmesini kabul ettiğiniz için bilgisayarınıza geliyor. Lütfen dikkat edin. Chromium da böyle iniyor.

Yani demek istediğim, indiridiğiniz bir programın suçu yok; okumadan kabul ettiğiniz için oluyor bunlar.

Teşekkürler forumdan Core temp programını indirdiğimde bu da geldi ama birisi bu virüs değil demişti şu an siliyorum.
Yalnızca simgesini silmiştim ama şu an taradığımda "no threats detected" diyor sizce virüs silinmiş midir?

Son düzenleme:
Teşekkürler forumdan Core temp programını indirdiğimde bu da geldi ama birisi bu virüs değil demişti şu an siliyorum.
Yalnızca simgesini silmiştim ama şu an taradığımda "no threats detected" diyor sizce virüs silinmiş midir?
Ne çeşit bir virüs olduğunu bilmiyorum belki algılayamıyorlar mesela normal AVG veya AVAST gibi programlar bunları bulmuyor Core temp i bilmiyorum Malwarebytes buldu sadece ve denetim masasından da kalktı

Geri
Yukarı