Google 2 adımlı doğrulama hakkında

h5_2255

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgi İşlem
Merhaba,

2 Yıl önce iOS işletim sisteminden Android'e kesin dönüş yaptım ve bir Android işletim sistemi yüklü telefon aldım. 1 ay önce telefonumun teknik bir nedenden dolayı format atılması gerekti ve hesabıma giriş yapmaya çalıştığımda 2 adımlı doğrulama olduğunu öğrendim. Benden giriş yapabilmem için telefondan onay vermemi istiyor lakin telefondan onay yapabilmem için telefona hesabımı girmem gerekiyor böyle bir paradoksun içine düştüm.

Hesap kurtarma yapmaya çalıştığımda benden hesaba kayıtlı telefon numaramı ve e-posta adresimi istedi ve yaptım. 5 gün sonra gelen mailde bana "siz olduğunuzu doğrulayamadık lütfen daha fazla bilgi verin" diye mail geldi ve bende bunun üzerine;

- Adım soyadım,
- Hesabın kullanıldığı telefon,
- Hesaba kayıtlı telefon numarası,
- Hesap oluşturma tarihi,
- Doğum tarihim,
- Indirdiğim uygulama listeleri,
- Satın alma yaptığım kartlar ve mobil ödemede kullanılan numara,
- Tüm satın aldığım içeriklerin makbuzları,
- En son uygulama içi satın alma içeriği,
- Abone olduğum içerikler ve tarihleri.

Bu bilgileri gönderdim ve bana "siz olduğunuzu doğrulayamadık lütfen daha fazla bilgi verin" diye tekrardan mail geldi ve hesabımı geri alamıyorum ve benden nasıl bir bilgi istiyor halen anlamış değilim. Abonelikleri kapatamıyorum ve hepsini geçtim o kadar uygulama, uygulama içi satın alma, rehberim, WhatsApp mesajlarım vb. yaptım hiçbir içeriğime erişemiyorum ve 1 tane insan ile muhatap olamıyorum inanın hayatımda Android kullandığım için yaşadığım pişmanlık kadar hiçbir konuda pişman olmadım.

Başına böyle bir sıkıntı gelip bu sorunu atlatmış ya da çözüm için irtibat kurabileceğim bir departman varsa bana yardımcı olabilirse sevinirim.

Yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Iki aşamalı doğrulamada kaydettiğiniz numaranın sim kartı olması yeterli. Sim kartınız yanınızda ise başka telefona takıp kodu alabilirsiniz.
Telefonuma zaten kod geliyor ve girdiğim kodu kabul ediyor ancak benden 3-5 gün arası beklememi söyleyip bilgiler yetersiz diyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı