Google aramalarda alakasız yabancı içerikli reklamların çıkması

EmreCanGamsız

Centipat
İyi günler. Google'da arama yaptığımda çıkan reklamlar değişti ve İngilizce içerikli reklamlar çıkmaya başladı. Sanki bilgisayarıma virüs girmiş gibi duruyor. Tarayıcı değiştirdiğimde de bu durum var. Sorun ilk çıkış kaynağı ise bir gün bilgisayarı açtığımda tüm sitelere girebiliyordum ancak Google'a giremiyordum.

Çözüm: Google'a Girilmiyor.

Bu başlıkta yer olan çözümü yaptıktan sonra düzeldi ve Google girebilmeye başladım ancak bu sefer de reklamlar değişti. Daha sonra:

Complete Internet Repair ile İnternet Bağlantı Ayar Onarımı.

Bu linkteki çözümleri yaptım ve sorunum ilk seferde düzeldi. Ben tam çözüldü derken tekrar aynısı oldu ve bir daha aynı ayarları yapmama rağmen düzelmedi.
Bilgisi olan birisi yardımcı olursa sevinirim.
Adsız1.png

Geçen böyle bir konu vardı. Belki işe yarayabilir.

Aynı problemi yaşadım belki önerilenler işinize yarayabilir.
Reklam olarak engellesen de tarayıcıdaki yavaşlama gitmeyecek sadece sem görmemiş olacaksın bence format en iyi çözüm.

Geçen böyle bir konu vardı. Belki işe yarayabilir.

Kaspersky ile düzeldi demiş üst konuda. Şu an indirdim taratıyorum.
Aynı problemi yaşadım belki önerilenler işinize yarayabilir.
Reklam olarak engellesen de tarayıcıdaki yavaşlama gitmeyecek sadece sem görmemiş olacaksın bence format en iyi çözüm.

Kaspersky işe yaramadı. Malwarebytes işe yaradı ama o da aynı senin dediğin gibi oldu Google sonuçlar karşıma çıkıyor o reklamlar gelmiyor ama imleç dönüyor sanki gelecekmiş gibi oluyor. Yani virüs hala sistemde ancak reklam önleyici reklamı önlediğinden karşıma çıkmıyor. Adrozekmiş ismi bu malwarenin tam çözümünü bilen olsa keşke?

Son düzenleme:
İlk olarak kullandığın dandik Adblock Plus uzantısını kaldırın. Adblock Plus gibi uzantılar arama motorlarındaki reklamları bilerek engellemiyorlar. Bağlantıdaki uzantıyı kurun.

Eğer çözüm sağlamazsa bağlantıdaki yazılımlar ile sistemi taratın.

İlk olarak kullandığın dandik AdBlock Plus uzantısını kaldırın. AdBlock Plus gibi uzantılar arama motorlarındaki reklamları bilerek engellemiyorlar. Bağlantıdaki uzantıyı kurun.

Eğer çözüm sağlamazsa bağlantıdaki yazılımlar ile sistemi taratın.

Ad blockeri kaldırdım Kaspersky'ın kendi reklam engelleyicisi engelliyor şimdilik reklamları. AdwCleaner indirip tarattım 4 adet malware bulup temizledi ancak söz konusu sorun buna rağmen devam ediyor. Müsait bir zaman olduğunda da önerdiğiniz diğer programla taratacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı