Google Bizi Dinliyor

Estatica

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Aslında biraz teknoloji takip eden herkesin bileceği gibi Google bizi dinliyor ve önümüze ona göre içerik ve videolar çıkarıyor. Fakat başıma gelen bir olay durumu benim için tamamen farklı boyutlara çıkardı.
Yaklaşık 2-3 hafta önce ortodontistimden telefonda randevu aldım. Bu randevu herhangi bir yazışma ile değildi. Telefonumdan aradım randevuyu aldım. Unutmamak için de Windows Sticky Notes'a yazıp masaüstüne attım. Google ile ilgili hiçbir bağlantım olmadı. Buna rağmen randevu günüm geldiği zaman telefonda Google hemen hatırlatma olarak bildirim gönderdi. Google nasıl oldu da bu bilgiyi edinip bana hatırlatma yapabilir? Ya Windows'u da takip ediyor ya da benim kendime özel telefon konuşmalarımı dinliyor.

Açıkçası bu olay beni çok fazla rahatsız etmeye başladı. Tıkladığım içeriğe göre bana içerik göstermesi kabul edilebilir bir şey fakat özel konuşmalarımı bile dinliyorsa durum baya can sıkıcı. Büyük ihtimalle hepimizin konuşmaları vb. şeyler dinleniyor. Olay sadece ortodontist randevusu değil. Belki özel bir konuşma yapıyor olabilirim. Bunun hukuki bir karşılığı yok mudur?
Neyse lafı fazla uzatmadan özel hayatımız yavaş yavaş özel olmaktan çıkıyor gibi.
Dikkatli olmak lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Sticky Notes, Google Drive ile ilişkilendirilmiş bir yazılım diye biliyorum. Doğrudan telefon konuşmasını dinleyip bu hatırlatmayı yapmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı