Google Chrome çözünürlük sorunu

lawlies

Hectopat
Daha fazla  
Hiçbir sorun yoktu kapattığımda. Ancak bu sabah, bilgisayarı çalıştırıp Google Chrome'u açtığımda çözünürlüğün anormal bir düzeyde büyüdüğünü gördüm. Normalde yarısından bile daha küçük olan yer imleri, butonlar, adres satırı dört katına çıkmıştı. Bu hatayı nasıl çözebilirim? İngilizce-Türkçe bütün metinleri, forum girdilerini araştırdım ancak bir sonuca ulaşamadım. Bilgisayarı tabii ki yeniden başlattım, bilgisayarın çözünürlük ayarlarına baktım, Google Chrome'un tüm ayarlarını kurcaladım.

Arayüz geliştiricisi olduğum ve Google Chrome'a bağlı ona yakın eklenti kullandığımdan dolayı silip başka bir tarayıcıya geçmem kolay değil. Bir buçuk saattir bu lüzumsuz mesele ile uğraşıyorum, gerçekten günümü böyle "mahvedeceğim" aklıma gelmezdi.

hes.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu yaşıyorum. Normalinin çok çok üstünde bir büyüklükteydi bende. Ben bir de 27'' monitör kullanıyorum 1440p olduğu için %125 büyüklükte kullanıyorum acaba ayarları falan mı bozdum diye kurcalamaktan eski ayarlarımı da bozdum.

Aynı sorunu bu sabah bende yaşadım ve kaç saattir uğraşıyorum bir çözümünü bulamadım dün akşam hiç bir sıkıntım yoktu ama bu sabah bilgisayarımı açtığımda Chrome'dan soğudum. Bu sorunun sadece bende olmadığını öğrendiğimde biraz rahatladım. Çünkü ancak bu şekilde sorun çözülebilir.

Dosya Ekleri

• Eskiden buraya dünyalar sığardı.JPG
    Eskiden buraya dünyalar sığardı.JPG
    39,8 KB · Görüntüleme: 365
Arkadaşlar bu sorun bu sabah benimde başıma geldi bir anda ekran büyüdü. Ekran şuanda cok büyük internette denilen kodları yapıştırdım fakat herhangi bir düzelme olmadı.

Arkadaşlar bende bu sorunu Google Yardım Forumunda açtım. Çözümü bulundu ve Bir Yönetici tarafından onaylandı. Bende bu şekilde bu sorunu düzeltmiş oldum. Size direk o sayfayı atıyorum. İyi günler.
Google Grupları

En iyi yanıt şeklinde işaretlenmiş olan(yani en üstteki) sorunu çözüyor.

berkan1905 Ben orda yazılanı daha önce denemiştim olmamıştı sen bunu paylaşınca yine denedim yine olmadı acaba değer arkadaşlarda işe yaradı mı merak ediyorum. verdiğin Linkdeki arkadaşın çözümü şöyle "Chrome kısayolunda hedef kısmının sonuna bir boşluk bırakıp /high-dpi-support=1 /force-device-scale-factor=1 yazılırsa düzeliyor" Diyor.

Hocam yönetici olarak çalıştırmayı deneyin bende de başta olmadı fakat daha sonra yönetici olarak calıştırdığımda işe yaradı.

berkan1905 Ben orda yazılanı daha önce denemiştim olmamıştı sen bunu paylaşınca yine denedim yine olmadı acaba değer arkadaşlarda işe yaradı mı merak ediyorum. verdiğin Linkdeki arkadaşın çözümü şöyle "Chrome kısayolunda hedef kısmının sonuna bir boşluk bırakıp /high-dpi-support=1 /force-device-scale-factor=1 yazılırsa düzeliyor" Diyor.
Yalnız ben yaptım ve işe yaradı, eski halinde şuan.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı