Google Chrome i5 9600K'lı Sistemde Aşırı Yüksek CPU Kullanımı

Burak52TR

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel İşsiz
5 Saat aralıksız Satisfactory oynadım. Oyundan çıktım ve 1 dakika sonrasında ise Google Chrome'a girdim. Birden sıvı soğutmanın fanı çok sesli çalışmaya başladı. Görev yöneticisinden baktığımda ise CPU kullanımın %83 değerlerine çıktığını gördüm. Güç kullanımında ise çok yüksek yazıyordu. Aradan biraz zaman geçti ve Chrome eski haline döndü. Şu an %1 falan kullanıyor işlemciyi. Benim sormak istediğim bu Chrome ile alakalı bir şey mi yoksa sistemsel mi tam anlayamadım. Virüs falan kaptığımı düşündüm ama Windows Defender taraması temiz çıktı. İlk defa başıma geldi böyle bir şey. Arka plandan birisi bilgisayarımda mining vesaire yapıyor sandım gecenin üçü.

123.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arama kutusuna Sistem yapılandırması yazın. Çıkan uygulamayı açın.
Hizmetler sekmesine gidin. Sonra en aşağıdaki Tüm Microsoft hizmetlerini gizle seçeneğine tıklayın.
Google Chrome Elevation service bulup yanındaki işareti kaldırın. Yani devre dışı bırakın.
Screenshot_5.png

Screenshot_4.png
Kullandığınız uzantıları kontrol edin. Bir uzantı buna neden oluyor olabilir. Tek tek devre dışı bırakın. Sonra tarayıcıyı kapatıp yeniden başlatın ve test edin. Ya da sekme çubuğuna sağ tıklayıp tarayıcı Görev yöneticisi açıp kontrol edebilirsiniz.

Screenshot_1.png

Adblock yerine bağlantıdaki uzantıyı öneririm. Adblock yüksek kaynak tüketen bir uzantı.
Ayrıca sisteme ince ayar çekmenizi öneririm. Bağlantıdaki bazı önerdiğim yöntemleri uygulayın.

Yorumun için teşekkür ederim. Google Chrome Elevation ayarı ile AdBlocker ayarını yaptım. AdBlocker kaldırdım Nano AdBlocker kurdum. Ama Nano Defender'ı kurmadım. Youtube'da reklam çıkıyor isimli konuda vermiş olduğun ayarları da yaptım. Bir daha tekrarlamaz umarım.

Defender kurmanı öneririm. Sitelerin reklam engelleyiciyi kapatın uyarısını kaldırıyor. Ayrıca böyle bir sorun yaşadığın siteyi raporlayıp, uyarı için güncelleme almasını sağlayabiliyorsun.

Geri
Yukarı