Google Chrome indirme yaparken virüs indirmesi

Revolver

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10'un son sürümü olan 1709'u kullanıyorum ve güncellemelerim eksiksiz. Chrome üzerinden bir şey indirmeye çalıştığımda 1000kb'lık bir dosya indiriyor, dosyanın adı farklı oluyor her zaman, ne indirirsem indireyim bu dosyayı indirmeye çalışıyor ve bu dosya bir virüs:
  • mediacreationtool-2f-f1a.zip
  • archive-2f-f1a.zip
Bu durumun indirdiğim şey ile alakası yok, Windows imajı indiriyorum mesela Microsoft'un sitesinden ve bana bunu indiriyor. Sistem hemen virüs algılayıp kaldırıyor tabi bu dosyayı. Malwarebytes, Kaspersky ile taramalar yaptım bir kaç trojan buldu kaldırdı, Chrome'u sildim arkasından kalan dosyaları kaldırdım vb. birçok yöntem denedim ama bu sorunun önüne geçemedim. Ayrıca bilgisayarım açıldığında otomatik olarak Chrome'u başlatıyor başlangıç ayarlarında Chrome devre dışı olmasına rağmen. Eğer düzeltemezsem tekrar Windows kurulumu yapacağım ama kurtarmak istiyorum mümkünse yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimal virüs kendini Registry'ye yerleştirdi. Her açılışta çalışıyor. Bence en temizi sıfır kurulum yapmanız. Zaten yeni Windows ile güncellemeler kümülatif olarak yayınlandığı için tek bir güncelleme indirerek güncellemeler kolayca tamamlanacaktır.

Hepsiyle denemiştim zaten fakat temizleyemedi virüsü, bu arada Chrome'a özgü birşey olmadığını da anladım başka bir tarayıcıda da durum böyle, pes edip temiz kurulum yaptım dün teşekkür ederim yardımlarınız için :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı