Çözüldü Google Chrome kapatılınca bir daha açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TeknoLee

Decapat
Daha fazla  
Laptopum kapalıyken onu ilk açtığım zaman Google Chrome'u sıkıntısız bir şekilde açabiliyorum ama eğer Chrome'u kapatıp tekrar açmaya çalışırsam bir daha hiç açılmıyor. Masaüstünde kısayoluna basıyorum, hiçbir şey olmuyor. Ne kadar basarsam basayım hiçbir şey açılmıyor, hata mesajı falan da vermiyor. Dosya konumuna girip oradan açmaya çalışıyorum, yine aynı şey oluyor. Google Chrome'u tekrar açmak içim mutlaka laptopu kapatıp yeniden açmam gerekiyor.

Aynı sorun Microsoft Edge tarayıcısında olmuyor, o sıkıntısız bir şekilde kapanıp açılıyor. Bu sorunun sebebi nedir? Chrome'u kaldırıp tekrar mı yüklemeliyim sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arka planda açık kalmış olabilir.
1)CTRL + Alt + Delete tuşlarına basın. Görev Yöneticisi'ni tıklayın. "İşlemler" bölümünün altında "Google Chrome" veya "chrome.exe"yi arayın. Listelenen öğeyi tıklayarak seçin ve ardından, görevi sonlandır düğmesini tıklayın.
1)CTRL + Alt + Delete tuşlarına basın. Görev Yöneticisi'ni tıklayın. "İşlemler" bölümünün altında "Google Chrome" veya "chrome.exe"yi arayın. Listelenen öğeyi tıklayarak seçin ve ardından, görevi sonlandır düğmesini tıklayın.

Çözüm
Sağ olun hocam çok teşekkür ederim. Dediğinizi yapınca açıldı. Fakat neden bu özellikle Google Chrome'da oluyor da diğer başka uygulamalarda olmuyor?

Sağ olun hocam çok teşekkür ederim. Dediğinizi yapınca açıldı. Fakat neden bu özellikle Google Chrome'da oluyor da diğer başka uygulamalarda olmuyor?

Eksik dosyaları olabilir, antivirüs programları bazen dosyalarına müdahale edip silebiliyor.
Eğer sorunun devam ederse Chrome bilgilerini hesabına yedekleyip/eşitleyip aşağıdaki işlemi uygulabilirsin.

1)Chrome tarayıcısını tamamen dosyaları ile birlikte silip tekrar kurun.
2)Chrome'un dosyalarına girip eksik dosya kontrolü yapın. Eksik dosyaları yükleyin.

Eksik dosyaları olabilir, antivirüs programları bazen dosyalarına müdahale edip silebiliyor.
Eğer sorunun devam ederse Chrome bilgilerini hesabına yedekleyip/eşitleyip aşağıdaki işlemi uygulabilirsin.

1)Chrome tarayıcısını tamamen dosyaları ile birlikte silip tekrar kurun.
2)Chrome'un dosyalarına girip eksik dosya kontrolü yapın. Eksik dosyaları yükleyin.
Peki Chrome'u denetim masası üzerinden mi kaldırayım yoksa üçüncü parti silme uygulaması mı kullanayım? Bir de hangi dosyaların eksik olduğunu nasıl anlayacağım?

Yeni konular

Geri
Yukarı