Google Chrome Sol Altta "Güvenli Bağlantı Oluşturuluyor..." Mesajı

Souljah

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bilgisayarımı teknik servise gönderdim, anakartı değişip temiz bir formatla tekrar bana gönderdiler. Google Chrome kullanıcısıyım, akabinde de ilk işlerimden biri olarak Chrome yükledim. Sitelere bağlanırken sol altta "Güvenli bağlantı oluşturuluyor" mesajı alıyorum ve gireceğim siteye çoğu zaman giremiyorum ya da çok uzun süre bekledikten sonra girebiliyorum. Opera'yı denedim, aynı mesajı almıyorum fakat aynı şekilde bekliyor ve sitelere giremiyorum. Sadece internet explorer kullanabiliyorum. Bir ihtimal Firefox yükleyeyim belki onda yapmaz dedim, çok nadir olmak şartıyla Firefox'ta da yapıyor aynı sorunu.
İşletim sistemim Windows 10 Pro
Denediğim yollar (Sadece Chrome'da):
Ağ bağlantımın türünü değiştirip denedim (Özel Ağ, Ortak Ağ).
Güvenlik duvarını açıp güvenlik duvarı ve ağ korumasından ilgili ağa gidip güvenlik duvarını kapattım denedim, açtım denedim olmadı. Şu an açık.
"Bir uygulamaya güvenlik duvarı üzerinden izin ver" seçeneğinden zaten izin verilmiş olan Chrome için ayarı kapadım denedim olmadı. Tekrar açtım bıraktım.
Chrome'un ayarlarından; Google Chrome kapandığında arka plan uygulamaları çalıştırmaya devam et ve Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan seçeneklerini ayrı ayrı açtım kapattım denedim olmadı.
Proxy ayarlarına girip yerel ağ ayarları kısmından "Ayarları otomatik algıla" seçeneğinin tikini kaldırıp denedim olmadı.
Yardım, nereden gelirse gelsin şimdiden minnettarım. Kafam patlıyor çözümsüzlükten. Format demeyin ne olur... Saygılar Sevgiler.
Merhabalar. Bilgisayarımı teknik servise gönderdim, anakartı değişip temiz bir formatla tekrar bana gönderdiler. Google Chrome kullanıcısıyım, akabinde de ilk işlerimden biri olarak Chrome yükledim. Sitelere bağlanırken sol altta "Güvenli bağlantı oluşturuluyor" mesajı alıyorum ve gireceğim siteye çoğu zaman giremiyorum ya da çok uzun süre bekledikten sonra girebiliyorum. Opera'yı denedim, aynı mesajı almıyorum fakat aynı şekilde bekliyor ve sitelere giremiyorum. Sadece internet explorer kullanabiliyorum. Bir ihtimal Firefox yükleyeyim belki onda yapmaz dedim, çok nadir olmak şartıyla Firefox'ta da yapıyor aynı sorunu.
İşletim sistemim Windows 10 Pro
Denediğim yollar (Sadece Chrome'da):
Ağ bağlantımın türünü değiştirip denedim (Özel Ağ, Ortak Ağ).
Güvenlik duvarını açıp güvenlik duvarı ve ağ korumasından ilgili ağa gidip güvenlik duvarını kapattım denedim, açtım denedim olmadı. Şu an açık.
"Bir uygulamaya güvenlik duvarı üzerinden izin ver" seçeneğinden zaten izin verilmiş olan Chrome için ayarı kapadım denedim olmadı. Tekrar açtım bıraktım.
Chrome'un ayarlarından; Google Chrome kapandığında arka plan uygulamaları çalıştırmaya devam et ve Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan seçeneklerini ayrı ayrı açtım kapattım denedim olmadı.
Proxy ayarlarına girip yerel ağ ayarları kısmından "Ayarları otomatik algıla" seçeneğinin tikini kaldırıp denedim olmadı.
Yardım, nereden gelirse gelsin şimdiden minnettarım. Kafam patlıyor çözümsüzlükten. Format demeyin ne olur... Saygılar Sevgiler.

Son düzenleme:
Aynı sorunu bende yaşıyordum denemediğim şey kalmadı öncelikle yüklediğim programlardan kaynaklanıyor sanıyordum ama giyilmiş format atıp hiç program yüklemeden bekledim gene aynı hatayı almaya başladığımı gördüm ve hatanın kaynağını buldum.
Windows 10 1803 güvenlik güncellemesinden kaynaklanıyor çözüm olarak format atıp güncellemeleri kapatın ben böyle düzelttim. saygılar

aynı sorun bende de var ara sıra normal giriyor sitelere bazen de o şekilde takılı kalıyor girmiyor.
Sorunu çözelim Öncelikle bilgisayarınızdan "kayıt defteri" uygulamasına girmeniz gerekiyor. Bunu Windows > Çalıştır > "regedit.exe" olarak çalıştabilir veya Windows > Arama > regedit yazarak uygulamayı çalıştırabilirsiniz. Daha sonra aşağıdaki yolu takip edin.
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\SystemCertificates\Root
Yukarıdaki yola gittiğinizde her türlü ihtimale karşı, "Root" klasörünün yedeğini almanızda fayda var. Bunu sağ tık ve "dışarı aktar/ver/export" komutuyla yapabilirsiniz.
İlk olarak hali hazırda çalışan bütün uygulamarı, Chrome dahil kapatın ve sadece kayıt defteri uygulaması açık kalsın. Yukarıda belirttiğim gibi "Root" klasörünün bir yedeğini alın ve daha sonra "Root" klasörünü sağ tıklayarak silin. Başka hiç bir işlem yapmadan bilgisayarınızı yeniden başlatın ve "Chrome" 'u çalıştırın. Chrome veya benzeri diğer tarayıcılarla internete girdiğinizde olan yavaşlık ve sitelerin çalışmaması sorunu giderilmiş olacaktır.

şöyle bişey buldum nette uyguladım sorun çözüldü gibi :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı