Google Chrome sürekli şifre değiştir uyarısı veriyor

Blackss

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar, 140 küsur sitede veri ihlali sebebiyle şifre değiştirmem için öneri veriyor Google. Şifreyi birkaç önemli sitede değiştirdim yine veri ihlaline düştü. Birinci şifrem olmazsa onun biraz değiştirilmiş versiyonunu kullanırdım, onları öyle değiştireyim dedim ama yeni koyduğum şifreler bile sızdırılmış daha önceden ben kullanırken herhalde. Ne yapacağım resmen başım döndü. Siz ne yapıyorsunuz bu durumda? Tüm önemli sitelerden kredi kartlarımı kaldırmayı düşünüyorum artık. En net çözüm o olacak gibi.

Aynı altyapıyı kullanan sitelerde genellikle bu sorun çıkıyor. Mesela ben Xenforo'da bir kere kendi Demo'mu oluşturdum. Sonrasında bir kez daha oluşturup giriş yapınca veri ihlali uyarısı verdi. Benim tahminlerime göre altyapıdan kaynaklanıyor.

Merhaba arkadaşlar, 140 küsur sitede veri ihlali sebebiyle şifre değiştirmem için öneri veriyor Google. Şifreyi birkaç önemli sitede değiştirdim yine veri ihlaline düştü. Birinci şifrem olmazsa onun biraz değiştirilmiş versiyonunu kullanırdım, onları öyle değiştireyim dedim ama yeni koyduğum şifreler bile sızdırılmış daha önceden ben kullanırken herhalde. Ne yapacağım resmen başım döndü. Siz ne yapıyorsunuz bu durumda? Tüm önemli sitelerden kredi kartlarımı kaldırmayı düşünüyorum artık. En net çözüm o olacak gibi.
Nasıl yani internete kredi kartı mı verdin?

Google'ye kaydedilen kartlar çalınamaz. Eğer çalınsaydı şu an Technopat'a Chrome ile giremezdim. Google batardı.
Normalde Google'da kayıtlı kartlarım ama mesela Playstation Store, Amazon.com.tr, Trendyol gibi sitelerde kayıtlı kartlarım vardı onları hemen kaldırdım. Zaten bu işlemlere başlama sebebim dün gece Playstation hesabımdan 960 TL harcama yapılmış.

Normalde Google'da kayıtlı kartlarım ama mesela Playstation Store, Amazon.com.tr, Trendyol gibi sitelerde kayıtlı kartlarım vardı onları hemen kaldırdım. Zaten bu işlemlere başlama sebebim dün gece Playstation hesabımdan 960 TL harcama yapılmış.
Hepsine sanal kart ver. Çalınsa da bir şey olmaz.
Bazı bankalar 24 saat içinde bildirirsen maliyeti karşılıyor. e-Ticaret'te geçerli mi bilmiyorum.

Hepsine sanal kart ver. Çalınsa da bir şey olmaz.

Bazı bankalar 24 saat içinde bildirirsen maliyeti karşılıyor. e-Ticaret'te geçerli mi bilmiyorum.
Sağ ol dostum tavsiyelerin için. Ben zaten hemen Sony ile iletişime geçtim şüpheli işlem konusunda. Üst birimlere iletti paranız büyük ihtimal iade olur kartınıza dedi. Direkt bankadan harcama itirazı yapınca evet paranız geri geliyor ama Sony tarafında borçlu duruma düştüğünüz için sınırsız banlıyorlarmış hesabınızı, her şey gidiyormuş. Oyunlar, kupalar, arkadaşlar vesaire...

Merhaba herkese. Chrome Browser'ı açtığımda çoğunlukla "şifrenizi değiştirin" uyarısı veriyor. Bunu nasıl çözebilirim? Google hesabımın şifresini mi değiştirmem gerekiyor, yoksa başka basit bir çözümü var mı? Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı