Google Chrome Yüksek CPU Kullanımı Sorunu

184224

Kilopat
Ben yeni bir bilgisayar aldım. İlk defa notebook kullanıyorum. Fan sesinden ötürü daha önce dikkat etmediğim şeylere dikkat etmeye başladım ve fark ettim ki bu sıcaklığın ve fan sesinin ilk elden sorumlusu Google Chrome imiş. Açtım görev yöneticisine baktım, CPU kullanımı %100, (ekteki resimde de mevcut) Opera yükledim, Opera ile de sonuç aynı. Acaba bir sorun mu var yoksa normali mi böyle? Çünkü bilgisayar Battlefield 1 oynarken bile anca bu kadar ısınıyor. Rahatsız edici bu, yardımlarınızı bekliyorum.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Chrome yazan yere(%97) sağ tıklayıp ayrıntılara git deyin. Çıkan yerde de sağ tıklayarak öncelik ayarla sekmesinden düşük olarak seçin. Bakalım işe yarayacak mı? Şuan aklıma tek bu geliyor.

Şu sayfada yazıldığı gibi donanım hızlandırmayı kapa. Sayfa İngilizce. Ama resimlere bakarak da yapabilirsin. #How to Turn Off Hardware Acceleration

Ayrıca #Adblock Plus kurarak reklamları engelle.

Tarayıcında gereksiz eklenti varsa kaldır.

Tarayıcıyının çerezlerini, geçmişini (kullanmıyorsan) temizle.

CCleaner ile temizlik yap.

Yandex Browser gibi hafif bir tarayıcı kullan.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar...

Şu sayfada yazıldığı gibi donanım hızlandırmayı kapa. Sayfa İngilizce. Ama resimlere bakarak da yapabilirsin. #How to Turn Off Hardware Acceleration

Ayrıca #Adblock Plus kurarak reklamları engelle.

Tarayıcında gereksiz eklenti varsa kaldır.

Tarayıcıyının çerezlerini, geçmişini (kullanmıyorsan) temizle.

CCleaner ile temizlik yap.

Yandex Browser gibi hafif bir tarayıcı kullan.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar...

Çok çok teşekkürler, sorun tamamıyla çözüldü. Bu arada adblock değil, ublock original yükledim.

Yeni konular

Geri
Yukarı