Google Drive Güvenliği ve Antivirüs

RTX 2080 Ti

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ben Steam ve Social Club gibi bazı önemli şifrelerimi Google Drive'da depoluyordum.
Hesabımda 2 adımlı doğrulamayı aktif etmiştim. Sonra bir şey olur diye bu bilgileri sildim. Ama aklımda bir soru kaldı. Acaba bu bilgiler Google'da kalıcı olarak duruyor mu yani ben silsem bile bu bilgiler Google'da hala var mı?

Arkadaşlar diğer bir sorum ise acaba antivirüs programları güvenli mi? Kredi kartı bilgilerimizi depoluyor mu? Mesela dosyalarımızı bağlı olduğu şirkete gönderiyor mu? Şimdiden teşekkürler.

@Murat5038 @THE_MILLER

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu soruların cevabı bahsettiğiniz programların gizlilik politikasında yazar.

Kaspersky'nin Rus servislerine çalıştığına dair iddialar varken bu tür kesin bir şekilde bilgileriniz bir yere gitmez gibi şeyler elbette söyleyemeyiz. Bir suç işlenmesi gibi bir durum söz konusu olduğunda elbette ki şirket kişinin bilgilerini gerekli mercilere talep edildiği takdirde iletebilir.

Kredi kartı ve benzeri bilgilere AV şirketlerinin zaten ihtiyaçları yok ve her yaptığımızı Microsoft'un Windows üzerine eklediği telemetry ve benzeri yazılımlar ile izlediği iddiaları var.

Google Drive konusuna gelecek olursak sen bilgilerini oraya koyarak o bilgilerin Google tarafından kontrol edilmesini kabul edersin. Çalışanlardan biri de o bilgileri görebilir zannedersem ki Google'da çalışan insan da zaten bizim Steam hesabınıza ihtiyaç duymaz.

Bilgilerinin de sunucuda kalıp kalmadığını bilmiyorum.

Google Drive server'larına saldırı olmaz veya planlı Drive sunucusuna saldırı olmadıysa bilgileriniz güvendedir. Tabi hesap güvenliğini de kendiniz sağlamanızı lazım iki adımlı doğrulama vb. gibi.
Sildiklerin ayarlarda kurtar özelliği getirilmediği ve ayarlanmadığı takdirde silindiğinde silinecektir.
acaba antivirüs programları güvenli mi? Kredi kartı bilgilerimizi depoluyor mu?
Depolamak için bir nedeni bulunmuyorsa depolamaz. Örneğin şifre güvenliği için depolama özelliğini veya güveni tarayıcı gibi özelliklerde bankacılık şifrelerini koru vb. özelliklerle kullanırsanız program içerisinde depolayacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı