Google eklentileri sayfa yenileme hızını etkiler mi?

EfeKanagül

Hectopat
Daha fazla  
Google eklentileri sayfa yenileme hızını etkiler mi?
Kullandığım eklentiler:
-AdBlock Plus - ücretsiz reklam engelleyici.
-Ghostery – privacy ad blocker.
-Faster Chrome.
-Im translator: Çeviri, sözlük, sesli.
-Kaspersky protection.
-Wot: Web of Trust, web sitesi itibar puanlaması.

Son düzenleyen: Moderatör:
Antivirüs uzantıları ve sayfa içinde simge gösteren uzantılar etkileyebiliyor. Reklam engelleyiciler sayfa açılış hızını artırabiliyor. Tabi doğru uzantıyı kullanmak ve birden fazla reklam engelleyici uzantı kullanmamak gerekiyor.

Bu arada Adblock plus ve Ghostery birlikte kullanmanıza gerek yok. İkisi de aynı işlemi yapıyor.
Ayrıca bağlantıdaki uzantıyı öneririm. Reklam ve izleyici engellemede başarılıdır. Kaynak tüketimleri Adblock plus ve Ghostery göre iyidir.
Ayrıca güvenlik için Smart HTTPS uzantısını öneririm.
Web of Trust kullanmana gerek yok. Kaspersky protection zaten sitelerin güvenilirlik değerini gösteriyordur. Ben mesela Norton kullanıyorum. Onun uzantısı sayfaların güvenlik derecesini gösteriyor. Kullanıcı oylarının ise manipüle edilebieceğini düşündüğümden, WOT uzantısı gereksiz diyebilirim.

Screenshot_6.png

Chrome kullanıyorsan, Im translator uzantısına ihtiyacın olmadığını söyleyebilirim. Bir kere denemiştim. Ayarlar menüsü karman çorman bir uzantı ve Chrome sayfa çevirisi varken gereksiz diyebilirim. Faster chrome uzantısı ne işe yarıyor bilmiyorum. Ama en son güncellemesi üzerinden uzun süre geçen bir uzantıyı kullanmanızı önermem.

Ayrıca aşağıdaki uzantıları tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı