Google fotoğraf'lardan silinen dosyalar nasıl kurtarılır?

Yer
Delft
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 12700H
3070 Ti 8GB
16GB 3200Mhz
2TB+2TB SSD
Meslek
Öğrenci
Herkese selam arkadaşlar,

Mi 11T Pro kullanıyorum ve belki biliyorsunuzdur, Xiaomi artık Mi Cloud'u desteklemiyor ve bu sebeple cihazım dosyalarımı Google Fotoğraflar'a aktarmam gerektiğini söyledi. Dün verilerimi Google Fotoğraflar'a aktardım ancak dosyalarım yaklaşık 150 GB, Google depolama alanım ise 100 GB idi.

Google depolama alanım dolunca çoğu Google özelliğini kullanamaz duruma geldim ve telefonumda hala çok fazla boş yer olduğu için (256 GB telefon) Google Fotoğraflar'ımdaki videolarımdan fotoğrafları silmek istedim zaten telefonda var dosyalar, senkronize şekilde Google hesabımda depolama işgal etmesin diye düşündüm. Yedeklemeyi kapattım ve Google Fotoğraflar'ın galeri iznini reddettim ve ardından Google Fotoğraflar'daki her fotoğrafı ve videoyu sildim ve ardından çöp kutusunu da boşalttım, kalıcı olarak sildim.

Bunları yaparken sadece Google Fotoğraflar'daki dosyaların silineceğini ve galerimdeki fotoğrafların/videoların kalacağını düşündüm. Fakat şimdi birçok önemli fotoyu/videoyu kaybettim (yaklaşık 100 GB galeri içeriği silindi) ve onları kurtarmak. Advanced Recovery araçlarını kullanmayı denedim ama bu uygulamalar şu an yalnızca galeri uygulaması veya dosya gezgini kullanılarak silinmiş dosyaları buluyorlar, Google Fotoğraflar kullanılarak silinen hiçbir şeyi göstermiyorlar gördüğüm kadarıyla.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler, iyi günler dilerim.

Maalesef buluttan silinmiş bir fotoğraf çöp kutusunda değilse bulabileceğinizi sanmıyorum.
Normalde fotolar daha düne kadar telefonun kendi depolama alanındaydı, dün buluta taşındı ve sonra silindi. Google Cloud üzerinden değil, telefon üzerinden bulmanın bir yolunu arıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı