Google Fotoğraflar'dan silinen fotoğraflar telefon galerisinden de siliniyor

s.aksoy

Centipat
Daha fazla  
"Google Fotoğraflar"dan sildiğim fotoğraflar telefonumun galerisinden siliniyor, bunu önlemenin yöntemi, ayarı var mı?

Google fotoğraflardan kastınız uygulama ise zaten o da galeri uygulamasi. Dolayısıyla siz oradan silince zaten telefondan silmis oluyorsunuz. Engellemenin yolu yok malesef.

1. Android telefonunuzda veya tabletinizde Google Fotoğraflar uygulamasını açın. Google Hesabınızda oturum açın.
  2. Sağ üstte, hesap profil fotoğrafınıza veya adınızın baş harfine dokunun.
  3. Fotoğraflar ayarlarını seçin.
  4. Yedekle ve senkronize et seçeneğini Kapalı hale getirin.

Cihazınızın Google hesabı ayarlarından Senkronizasyon ve Yedekleme ayarlarını kapatırsanız resimleriniz Google fotoğraflara aktarılmayacaktır.
Senkronizasyon açık olduğunda Galerinizin kotasının dolması nedeniyle veya Galeriden resimlerinizi silseniz dahi Google Fotoğraflarda resimlerinize erişebilirsiniz. Senkronizasyonu kapattığınızda Galeriden resimlerinizi silmeniz halinde tekrar erişemiyeceğinizi hatırlatmak isterim.

Cihazınızın Google hesabı ayarlarından Senkronizasyon ve Yedekleme ayarlarını kapatırsanız resimleriniz Google fotoğraflara aktarılmayacaktır.
Senkronizasyon açık olduğunda Galerinizin kotasının dolması nedeniyle veya Galeriden resimlerinizi silseniz dahi Google Fotoğraflarda resimlerinize erişebilirsiniz. Senkronizasyonu kapattığınızda Galeriden resimlerinizi silmeniz halinde tekrar erişemiyeceğinizi hatırlatmak isterim.
peki mahmut bey yedeklemeyi kapattıktan sonra google fotograflardaki yedeklemeyi kapatmadan önceki yedeklediği resimleri silsek telefon galerisinden silinirmi

Cihazınızın Google hesabı ayarlarından senkronizasyon ve yedekleme ayarlarını kapatırsanız resimleriniz Google Fotoğraflar'a aktarılmayacaktır.
Senkronizasyon açık olduğunda galerinizin kotasının dolması nedeniyle veya galeriden resimlerinizi silseniz dahi Google fotoğraflarda resimlerinize erişebilirsiniz. Senkronizasyonu kapattığınızda galeriden resimlerinizi silmeniz halinde tekrar erişemiyeceğinizi hatırlatmak isterim.

Senkronizasyon'u bulamadım rica etsem adım adım yazabilir misiniz?

Senkronizasyon'u bulamadım rica etsem adım adım yazabilir misiniz?
  1. Android telefonunuzda veya tabletinizde Google Fotoğraflar uygulamasını açın. Google Hesabınızda oturum açın.
  2. Sağ üstte, hesap profil fotoğrafınıza veya adınızın baş harfine dokunun.
  3. Fotoğraflar ayarlarını seçin.
  4. Yedekle ve senkronize et seçeneğini Kapalı hale getirin.
Buyrun.

Geri
Yukarı