Google "Önemli güvenlik uyarısı"

KaanAsil

Hectopat
Daha fazla  
Ekran görüntüsünde gördüğünüz üzere dün Google bana böyle bir uyarı verdi. Kaspersky üzerinden bilgisayarın tüm dosyalarını tarattım ve bir virüs bulamadı. Ben yine de önlem amaçlı şifrelerimi değiştirdim ama hala bu uyarı gözüküyor, bu uyarı nasıl gider?

Bu arada birkaç gün önce hesabımda farklı konumlardan oturum açıldı fakat bütün şifreleri sıfırlayıp, Kaspersky'ın bulduğu virüsleri kaldırıp, iki faktörlü doğrulamaların hepsini açtım ve birkaç gündür hesabımda benden başka yapılan bir işlem yok. Sizce hala hesabımda biri olabilir mi veya girebilirler mi hesabıma?

Ekran Görüntüsü (584).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Olamaz sıkıntı yok. 2 aşamalı doğrulama açtıktan sonra size bildirim gelmeden bir işlem gerçekleşmez (çok ünlü önemli biri değilseniz tabi).

Senin hesabını çalmışlar şifreni ve 2 adımlı doğrulama açık değil ise onu aç ayrıca şifreni de değiştir.

Yazdıklarımı okuduysanız zaten yaptım hepsini :)
Olamaz sıkıntı yok. 2 aşamalı doğrulama açtıktan sonra size bildirim gelmeden bir işlem gerçekleşmez (çok ünlü önemli biri değilseniz tabii).

Teşekkürler korkuyordum hesaba girerler diye bazı ünlülere 2 faktörlü doğrulama açık olduğu halde bildirim gelmediğinden korkuyordum acaba bana da öyle bir şey olur mu diye.

Yazdıklarımı okuduysanız zaten yaptım hepsini :)
Normalde dediğim gibi bu önlemler yetiyor. Fakat ünlü bir yayıncının iki aşamalı doğrulaması falan aktif olmasına rağmen mailden bile hiçbir bildirim gelmeyip hesabını çalmışlardı. Yani başarılı hackerlar çok inat ederlerse böyle kafaya taktıkları kişileri indirebiliyorlar fakat sizin öyle bir hater kitleniz yok ise ve bunlar başarılı birer hacker değil ise sorun olmaz.

Normalde dediğim gibi bu önlemler yetiyor. Fakat ünlü bir yayıncının iki aşamalı doğrulaması falan aktif olmasına rağmen mailden bile hiçbir bildirim gelmeyip hesabını çalmışlardı. Yani başarılı hackerlar çok inat ederlerse böyle kafaya taktıkları kişileri indirebiliyorlar fakat sizin öyle bir hater kitleniz yok ise ve bunlar başarılı birer hacker değil ise sorun olmaz.

Teşekkürler tekrardan yardımcı olduğun için :)
Olamaz sıkıntı yok. 2 aşamalı doğrulama açtıktan sonra size bildirim gelmeden bir işlem gerçekleşmez (çok ünlü önemli biri değilseniz tabii).

Teşekkürler korkuyordum hesaba girerler diye bazı ünlülere 2 faktörlü doğrulama açık olduğu halde bildirim gelmediğinden korkuyordum acaba bana da öyle bir şey olur mu diye.

Bu arada dediğim gibi bu uyarı nasıl geçer bir bilgin var mı ekran görüntüsündeki.

Son düzenleme:
"Etkinliği Kontrol Et" diyin. Oradaki eylemlere göz gezdirin, "bundan haberim var" ya da "bu bendim" gibi seçenekler var. Bütün eylemlere göz gezdirin, uyarı da ardından gider muhtemelen.

"Etkinliği kontrol et" deyin. Oradaki eylemlere göz gezdirin, "bundan haberim var" ya da "bu bendim" gibi seçenekler var. Bütün eylemlere göz gezdirin, uyarı da ardından gider muhtemelen.

Basıyorum ama sadece şüpheli uygulamanın hangi bilgisayarda olduğunu gösteriyor bir sürü şey denedim ama gitmedi :(

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (588).png
    Ekran Görüntüsü (588).png
    132,4 KB · Görüntüleme: 167
  • Ekran Görüntüsü (587).png
    Ekran Görüntüsü (587).png
    129,4 KB · Görüntüleme: 161
E-posta adresini şuradan kontrol ettirsene. Belki veri ihlali olmuş olabilir.

Bir de etkinliği kontrol et. Giriş yapmış konuma ve cihazlara bak. Şüpheli konum ve cihaz var mı?

Bir de etkinliği kontrol et. Giriş yapmış konuma ve cihazlara bak. Şüpheli konum ve cihaz var mı?

Baktım herhangi bir ihlal yok giriş yapılan bütün cihazlarda benim cihazlarım ama şu uyarıyı bir türlü kaldıramadığıma sinir oldum bu işlemi yapan bendim gibisinden bir işaret çıkarmıyor etkinliği kontrol et deyince sadece ayrıntılar gözüküyor :(

Bir de etkinliği kontrol et. Giriş yapmış konuma ve cihazlara bak. Şüpheli konum ve cihaz var

Geri
Yukarı