Google Play Store'a oyun yüklemek

fdfgdse

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Mesela ben içersinde reklam ve oyun içi satın alma bulunduran bir oyun yapsam ve Google Play Store'a eklesem ne gibi aşamalardan geçerim? İlk başta 25 dolar vermek gerekiyor diye biliyorum. Ama sonra şahıs şirketi falan varmış, 1000 TL'ye yakın para ödemek gerekiyormuş. Sonra vergiler falan... Bana şunları ayrıntılı bir şekilde anlatır mısınız?

Son düzenleme:
Merhaba. Mesela ben bir oyun yapsam ve Google Play Store'a eklesem ne gibi aşamalardan geçerim? İlk başta 25 dolar vermek gerekiyor diye biliyorum. Ama sonra şahıs şirketi falan varmış, 1000 TL'ye yakın para ödemek gerekiyormuş. Sonra vergiler falan... Bana şunları ayrıntılı bir şekilde anlatır mısınız?

Vergi muafiyeti gelmişti sanırım belli bir miktarın üzerinde para kazanana kadar YouTube'da mesut çevik ve bazı kanalların videosu vardı. Bende yakın zamanlarda yayımlamak istiyordum dolar çok arttı ama daha çok artmadan mecburen ödeme yapacağım.

25 dolar verdikten sonra yayınlama için ekstra bir para vermene gerek yok.
Şahıs şirketi konusuna gelince bunu bir muhasebeciye danış, 29 yaş altındaysan vergi muafiyeti var, ayrıca şahıs şirketi kurmana da gerek yok vergi mükellefi olsan yeterli.

25 dolar verdikten sonra yayınlama için ekstra bir para vermene gerek yok.
Şahıs şirketi konusuna gelince bunu bir muhasebeciye danış, 29 yaş altındaysan vergi muafiyeti var, ayrıca şahıs şirketi kurmana da gerek yok vergi mükellefi olsan yeterli.
15 yaşındayım. Yani vergi için para ödememe gerek yok mu?

Merhaba. Elbette ilk olarak 25 dolar vermen gerekiyor. Şirket işleri falan kolay. Vergileri oyunun içindeki reklam veya satın alma gibi şeylerden kesiyorlar. Yani kısacası 18 yaşından büyük olman oyun yayınlayabileceğin anlamına geliyor.

(Eğer kendinizi denemek isterseniz oyununuzu deneme amaçlı yayınlayabilirim)

15 yaşındayım. Yani vergi için para ödememe gerek yok mu?
Dostum ben de ilk uygulamamı 18 yaşında yayınlamıştım, 25 dolar harici bir para ödemedim. Düzenli gelir elde edersen vergi ödersin. İlk olarak paranı kazan sonrasında muhasebeciye gidip ne gerekiyorsa yaparsın.

İçerik üreticiler için otomatik olarak %15 kesinti yapılan bir hesap türü var. İnternetten başvurup vergi dairesi ile iletişime geçilerek açılıyor. 18 yaş sınırından emin değilim. Böyle bir engel yoksa 25$ Google Play Developer Hesabı ödemesi dışında başlangıç için bir ek masraf yok. Hesabınıza gelen reklam ve oyun içi satın alma ödemelerinden %15 otomatik kesinti yapılır vergilendirme için başka bir şey gerekmiyor diye biliyorum.

Merhaba. Mesela ben içersinde reklam ve oyun içi satın alma bulunduran bir oyun yapsam ve Google Play Store'a eklesem ne gibi aşamalardan geçerim? İlk başta 25 dolar vermek gerekiyor diye biliyorum. Ama sonra şahıs şirketi falan varmış, 1000 TL'ye yakın para ödemek gerekiyormuş. Sonra vergiler falan... Bana şunları ayrıntılı bir şekilde anlatır mısınız?
Önce 25 dolar verip açacaksın. Kimlik doğrulama yaptıracaksın yapamazsan hesap silinir ve geri ödeme yapılmaz. Bu yüzden 18 yaş altı isen yaşı büyük birinden yap abinden , babandan mesela. Sonrasında oyunu yaptıktan veya aldıktan sonra .aab (android app bundle) dosyasını yükleyeceksin oyun için. Öncelikleoyunu ayarlaman gerek fotoğraflar isim vb koyacaksın mağaza girişi ayarlatacak sonra aab dosyasını yükleyip yayınlayacaksın oradan
seçerek. Her şey bitip yayınla deyince yaklaşık 1 hafta bekletecek inceleyecek oyunu. Yanlış hatırlamıyorsam 1000den fazla cihaz tipi üzerinde uygun mu diye kontrol ediyor yazıyor hata falan varsa. Sonra oyun başlarda adını aratınca çıkmayacak ama ilerde düzeldi benimki. Reklam yap mümkünde google ads üzerinden reklam yaptır oyun tutabilecek ise. Etrafta anlat ayrıca reklamlarını kendin izleme yada aynı internet kullandığın yakınlarına izletme banlanırsın reklamlardan. Zor iş yani uğraşırsan yaparsın bende yeni başladım inşallah ilerleme kaydederim. Sen de inşallah halledersin yapacaksan. Gelir olarak admobda reklamın izlenme uygunluğuna bağlı kazanırsın reklamların aralığını ayarla admobdan yoksa deli gibi izlerse birisi , reklamların banlanır bir süre. Eğer düzgün izlenirse (Konumuna da bağlı mesela amerikalı biri çok daha iyi kazandırır) eğer düzgün reklam geldiyse ve adamın konumu çok iyiyse 2 izlenmede 1 lira bile alabilirsin değişiyor 100 izlenmeye 5 kuruşta kazanabilirsin ama genel olarak iyi indirme alır ve aktif tutarsa çok çok iyi kazanırsın gelirin çok artarsa düzenli bir şekilde , vergi için görüş biriyle , Kolay gelsin.

Peki, aklıma son olarak bir şey takıldı. Uygulamama reklam koyduğumda kullanıcının o reklama tıklaması mı lazım para kazanmam için? Yoksa tıklamasa, reklamı direkt atlasa da kazanır mıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı